Už teraz sa zdá byť isté, že Vitor Roque sa v zimnom prestupovom období pripojí k Barcelone. Joaquim Piera z katalánskeho denníka Sport porovnal štatistiky 18-ročného hráča s výsledkami, ktoré dosiahli Vinícius a Rodrigo pred svojím príchodom do Realu Madrid.

Vitor Roque začal hrať na najvyššej úrovni v Brazílii vo veľmi mladom veku. Populárny Tigrinho odohral za svoje tímy (Cruzeiro a Athletico Paranaense) až 97 stretnutí, v ktorých strelil 34 gólov a zaznamenal 12 asistencií. Väčšinu týchto úspechov si vyslúžil v Athletico po tom, čo ho Cruzeiro v apríli 2022 prepustilo za 4,7 milióna eur. Vitor Roque už vo veku 17 rokov dokázal na úrovni štvrťfinále a semifinále Copa Libertadores urobiť rozdiel. Len v roku 2023 Brazílčan strelil 21 gólov a zaznamenal 7 asistencií.

Piera je presvedčený, že Vitor Roque je jedným z najlepších futbalistov, ktorí v posledných rokoch prišli z Južnej Ameriky. Aby novinár dal 18-ročného mladíka do určitého kontextu, porovnal jeho štatistiky s tými, ktoré dosiahli Vinícius a Rodrigo pred svojím príchodom do Realu Madrid. Podľa jeho výpočtov odohral spomínaný bývalý hráč Los Blancos za Flamengo 69 zápasov, v ktorých strelil 14 gólov a zaznamenal 4 asistencie. Na druhej strane Rodrygo vo farbách Santosu nastúpil v 79 zápasoch, v ktorých strelil 17 gólov a zaznamenal 8 asistencií.

Treba však spomenúť, že Vinícius ani Rodrygo nie sú hrotoví útočníci, ako je to v prípade Vitora Roqueho. Osemnásťročný mladík sa oveľa častejšie pohyboval v pokutovom území a tam sa snažil o svoje úspechy. Pripomeňme tiež, že Tigrinho príde do Európy tesne pred svojimi 19. narodeninami, zatiaľ čo Vinícius bol pri príchode do Realu takmer o rok mladší.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.