Celkom nečakaná správa o Ferranovi Torresovi. Ako informoval Juan Jimenez z madridského denníka AS, útočník nevylučuje, že v strednodobom horizonte opustí Barcelonu.

Novinár madridského denníka sa domnieva, že Torresov postoj má minimálne niekoľko dôvodov. Prvým je, že Španiel bol nedávno opäť preradený na lavičku, a to aj napriek skvelému začiatku sezóny, vďaka čomu sa vrátil do národného tímu. Ferran nemôže počítať s väčšou minutážou ani napriek slabej forme Roberta Lewandowskeho a od januára sa k tímu pripojí Vitor Roque, čo 23-ročnému hráčovi ešte viac skomplikuje situáciu, keďže mu v podstate zostane hrať len na krídlach, kde má Barça k dispozícii Joãa Felixa, Raphinhu a Lamineho Yamala. A Španiel chce hrať s vedomím, že má pred sebou Majstrovstvá Európy. Zatiaľ mu z hľadiska minutáže patrí 13. miesto v tíme (880), dokonca za Oriolom Romeuom.

Jimenez tiež uvádza, že vzťahy medzi Ferranovými agentmi a trénerským štábom nie sú najlepšie od minulej epizódy na Majstrovstvách sveta v Katare, napriek tomu, že hráčov sprievod zabezpečuje optimálne vzťahy s trénermi. Novinár AS totiž trvá na tom, že ľudia z prostredia útočníka necítia úplnú podporu zo strany trénerov. Sú presvedčení, že odchodom Mateu Alemanyho, architekta Ferranovho prestupu, stratili skutočného krstného otca a obrancu.

Jimenez sa domnieva, že Ferranova situácia sa vrátila na začiatok. Xavi v lete nepočítal s ním a Ansu Fatim a klub sa snažil nájsť obom hráčom nový tím, ale nakoniec odišiel len druhý menovaný. Ferranovi najbližší v tom čase údajne tvrdili, že "z Barcelony nás nevyhodia, odídeme, keď príde čas". Jimenez dospel k záveru, že 23-ročný hráč sa už nechce cítiť ako výmenný artikel a možno bude chcieť odísť za vlastných podmienok. Novinár končí vetou "januárové prestupové obdobie by mohlo byť zaujímavé".

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-12-07 06:48:49
Povedal by som že nie v strednodobom, ale v čo najkratšom. Barce nemá veľmi čo ponúknuť.
2023-12-07 08:26:53
Mohol by uz teraz v zime odist. To je satle len o shark mentalite, ale potom zahra jeden zaoas, kde dokleplne do prazdnej a zasa spadne tam, kde bol predtym. Dalsi totalne nepremysleny prestup za 55 mega, ktory este ani nie je splateny. Teraz sa len modlit, aby sa nanho nabralo Crystal Palace alebo podobni blazni aspon za 30 mega.