Keď sa zdá, že sa situácia v Barcelone zlepšuje, vždy sa objaví nejaká zlá správa, ktorá náladu pokazí. Keď si Barcelona zabezpečila postup do vyraďovačky Ligy majstrov a porazila Atlético Madrid, postihlo ju ďalšie zranenie.

Po zdrvujúcej rane, ktorú predstavuje dlhodobé zranenie Gaviho, prišli Katalánci na dlhšie obdobie aj o Marc-André ter Stegena, ktorý sa musí podrobiť operácii chrbta. Počas rozcvičky pred súbojom s Portom prišla Barcelona aj o Iñiga Martíneza, ktorý utrpel zranenie hamstringu na pravej nohe. Keďže Španiel sa má vrátiť až v roku 2024, katalánsky denník Mundo Deprortivo uvádza, že Xavi má na tento problém dvojicu riešení.

Podľa španielskeho denníka je teraz na stole, že Marcos Alonso nastúpi v prípade potreby na poste stopéra. Skúsený obranca tam bol už predtým viackrát nasadený po tom, čo ho z pozície ľavého beka vytlačil Alejandro Balde.

Druhou alternatívou by bolo vsadiť na perspektívneho hráča mládežníckych tímov Paua Cubarsiho. Po tom, čo tento rok urobil silný dojem na EURO U17 a Majstrovstvách sveta U17, bude zapojený do tréningov prvého tímu a mohol by sa predstaviť v seniorskom tíme Barcelony.

Všetko sú to však len záložné varianty, keďže Barcelona má stále troch prirodzených stopérov Andreasa Christensena, Ronalda Arauja a Julesa Koundého, ktorí sú naďalej prvou voľbou v strede defenzívy.

A čo Mikayil Faye?

Mladík, ktorý prišiel začiatkom tohto roka z NK Kustosija, sa stal hráčom základnej zostavy Barçy Atlètic Rafu Marqueza. Jeho všestrannosť a neuveriteľná fyzická zdatnosť urobili dojem, ale Mundo Deportivo uvádza, že v jeho hre je ešte potrebné doladiť niektoré detaily, kým dostane šancu v prvom tíme. Aj napriek tomu Faye ukazuje obrovský potenciál a klub je údajne už teraz ohromený, pričom ho porovnávajú s Ronaldom Araujom.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2023-12-07 09:29:04
Ako, no predsa Christensenom....
2023-12-07 11:01:46
Christensen je dobrý. Netvrdím, že v každém zápase. Jinak byl dal šanci hráčům z rezervy.