Pred viac ako rokom a pol Ronald Araujo predĺžil zmluvu s Barcelonou do roku 2026 s odstupnou klauzulou vo výške 1 miliardy eur. Uruguajský internacionál podpísal novú dohodu po rýchlych rokovaniach, v ktorých súhlasil s finančnými ústupkami, aby mohol zostať v klube.

Katalánsky denník Sport v každom prípade tvrdí, že v procese predlžovania zmluvy v Barcelone Araujo odmietol aj astronomický návrh zmluvy od giganta Premier League Manchestru United. Napriek tomu, že mal od Manchestru United záväznú ponuku stať sa lídrom obrany, odmietol ich lukratívny návrh, ktorý by zdvojnásobil plat, ktorý zarába v Barcelone.

Arauja podpísal v Barcelone bývalý technický riaditeľ Ramon Planes za 1,7 milióna eur z Boston River. Napriek riziku sa tento prestup ukázal pre Barçu ako skutočne výhodný. Araujo mal pôvodnú zmluvu do roku 2023 a Katalánci sa rozhodli zabezpečiť si jeho služby už v roku 2021. Odchod Planesa z klubu ovplyvnil rokovania a Manchester United využil príležitosť, aby ho odradil od predĺženia zmluvy.

Červení diabli ponúkli za Arauja výhodnú prestupovú sumu v roku 2022, ale v hre bol aj voľný transfer v roku 2023. Kontaktovali zástupcov hráča a vyzvali ich, aby návrh prijali. Barcelona vzhľadom na svoju situáciu v rámci finančného fair play nebola v pozícii, aby obrancovi ponúkla lukratívne podmienky. Vtedy však sám Araujo nariadil svojim agentom, aby nikoho nepočúvali a prijali ponuku Blaugranas na zmluvu, ktorú o niekoľko týždňov neskôr aj podpísali.

Napriek neúspešnému pokusu sa predpokladá, že Manchester United má naďalej záujem o Ronalda Arauja. Nedávno sa do boja o jeho podpis zapojil aj Bayern Mníchov. Uruguajský internacionál, ktorý je jedným z kapitánov Barcelony, však nemá v úmysle v dohľadnej dobe klub opustiť. Chce pokračovať v Katalánsku a vypracovať sa na jedného z najlepších obrancov v histórii. Barça pritom považuje Arauja za "nedotknuteľného" a je pre ňu prioritou ponúknuť mu čoskoro ďalšiu novú zmluvu s lepším platom.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

6 komentáre
2023-12-07 19:23:00
Možno je toto nový Puyol 👏
2023-12-07 20:16:26
Máme len troch nedotknuteľných: Araujo,Ter Stegen,De Jong/a v zálohe Pedri,Gavi/...