Juan Jimenez z madridského denníka AS nedávno uviedol, že Ferran Torres nevylúčil odchod z Barcelony v strednodobom horizonte. Tieto správy sa dostali aj k útočníkovi, a preto sa podľa Ferrana Martíneza z katalánskeho denníka Mundo Deportivo rozhodol dnes porozprávať s Xavim o svojej budúcnosti.

Ferran chcel trénerovi vysvetliť svoj postoj. Futbalista trvá na svojom záväzku voči Barçe, má rád tím a klub a nechce odísť, minimálne túto zimu. Bez ohľadu na príchod Vitora Roqueho. Ferran si stanovil cieľ byť v tejto sezóne stopercentný v Barcelone a zohrávať dôležitú úlohu. Nie vždy sa to darilo, ale 23-ročný hráč si zahral vo všetkých zápasoch Blaugranas okrem súboja s Getafe. Vo viac ako polovici zápasov (10 z 19) bol hráčom základnej jedenástky. Na druhej strane, čo sa týka odohraných minút, patrí mu len 13. miesto v zostave. Martínez však tvrdí, že Xavi počíta s tým, že Ferran bude v tíme Blaugranas a v národnom tíme dôležitý.

Martínez tiež uvádza, že Barcelona v zimnom prestupovom období neuvažuje o odchode nikoho zo súčasného kádra. Ani Ferran Torres, ani Marcos Alonso, ktorý by mohol byť kandidátom na post stopéra po zranení Iñiga Martíneza. Podľa novinára bude klub naďalej ostražitý, ak sa na trhu naskytne príležitosť, ale v súčasnosti sa predpokladá, že káder je príliš úzky na to, aby niekto odišiel. Barça ale pripúšťa, že ak by dostala výhodnú ponuku napríklad zo Saudskej Arábie, bude ju musieť zvážiť, ale bude potrebné priviesť náhradu.

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-12-07 22:43:40
Poviem to na rovinu hoc za cenu, že sa mi vysmejete, ale treba prestať chodiť okolo horkej kaše. Skúšame to s tými krídlami a nič. Ferran stál nemalé peniaze, Raphinha stál nemalé peniaze. Raphinha dostal ďalší rok a efektivita a produktivita sa mu ešte len zhoršila. Ferran tvrdohlavo odmietal odísť a dostal tiež ďalší rok a až teraz mu to dochádza o čo ide. Isto do toho vstupovalo aj to, že ešte ich prestupy neboli amortizované a preto sa predaj do určitej sumy neoplatil. U Raphinhu by som bol nerád ak by sme premeškali ten správny moment na predaj, lebo najmladší nie je (27 bude mať presne o týždeň) a ešte je o neho záujem v PL, ale to pri tých jeho výkonoch nebude trvať večne.

Možno to chce si obstarať hráča do základu u ktorého je ta kvalita zjavnejšia. Áno, narážam na Mbappeho a fakt neviem aké sú naše šance v tomto a ako to je s ním a Realom. Chceli sme mať z Lewandowskeho ťahúna tímu, ale to vydržalo len rok.
2023-12-08 13:32:28
V príspevku Mikimiho súhlasím s prvou časťou, v druhej časti ak myslel na hráča typu Mbapeho výkonnosti, tak áno, ale ako osobu Mbapého by som nechcel vidieť v radách hráčov Barci. Mentálne mne nevyhovuje........