Barcelonský ženský tým má na svém kontě další senzační úspěch. O víkendu přidaly svěřenkyně Jonatana Giráldeze do sbírky další trofej, když ve finále Španělského superpoháru deklasovaly Levante.

Když se mužskému týmu nezadařilo, musely je zastoupit ženy. Mužstvo Femení v sobotu vyhrálo potřetí v řadě Španělský superpohár. Nejprve ve semifinále vyhrály El Clásico taktéž ve velkém stylu, když Los Blancos odjely s prohrou 4:0. Ve finále čekalo Levante, které ale prakticky nekladlo žádný odpor. Byť se zápas mohl vyvíjet velice zajímavým způsobem, protože hned v úvodní minutě zazmatkovala brankářka Cata a až na brankové čáry likvidovala gólovou šanci Ingrid Engen.

Jenže pak již převzala otěže Barcelona, přesněji řečeno Salma Paralluelo, která již v El Clásicu vsítila dvě branky. A to se již s góly roztrhl pytel. Další totiž přidala Caroline Graham Hansen a Ona Batlle. To vše během prvních 30 minut. Do poločasu ale padly ještě další dva góly. Nejprve po skvělé spolupráci Aitany se střelkyní druhého gólu se prosadila opět Caroline Graham Hansen a po ní následovala znovu Salma. Caroline si ve druhém poločase připsala hattrick a vše završila Aitana Bonmatí, které nahrávala Ona Batlle.

Pro katalánské ženské mužstvo se jednalo o celkem čtvrtý triufm v této soutěži. Barcelona Femení je navíc jediným týmem, který vyhrál ve starém (1997–2000) i novém formátu (2020–2024) více než jednou.

zdroj: fcbarcelona.com, youtube.com