Xavi Hernández po zápase s Betisom otvorene kritizoval rozhodcov v zápase Real Madrid - Almería na Bernabéu. Tréner zdôraznil, že "to videl celý svet". Televízia Realu Madrid nezostala Kataláncovi nič dlžná.
"Presne ako Garritano [tréner Almeríe; pozn. red.] povedal, že ak niečo povieme, dostaneme suspendáciu. Videl to celý svet. Už som povedal, že bude veľmi ťažké vyhrať túto ligu. Už v zápase proti Getafe sa diali veci, ktoré mi nesedeli. [...] Spomínam si na zápas proti Getafe a na penaltu na Raphinhu, ktorá bola jasná, ďalšia evidentná na Vallecas, EVIDENTNÁ, a o tom sa nehovorí... Neuznaný gól Joãa Felixa proti Granade... O tomto sa hovorí len málo. To sú situácie, ktoré nám mohli priniesť o 6 bodov viac. Nie sú to výhovorky, sú to fakty. Sú to situácie v 95. minúte, ktoré sa nám vždy nepodaria," povedal Xavi Hernández na pozápasovej tlačovej konferencii proti Realu Betis. Reakcia televízie Realu Madrid na seba nenechala dlho čakať.
Miguel Ángel Muñoz z RMTV ironicky povedal: "Svet je hore nohami, vtáci strieľajú proti zbraniam a to, že Xavi vychádza s takýmito vyhláseniami, je prekvapujúce. Vyhlásenia Xaviho Hernándeza sú dymovou clonou, ktorú vie veľmi dobre robiť."
Jesús Alcaide, riaditeľ RMTV, zasa uviedol: "Je zaujímavé, že Xavi Hernández považuje za zvláštne veci, ktoré sa dejú v La Lige, a že mu pripadá normálne, že prakticky počas celej jeho futbalovej kariéry, počas 20 rokov, jeho klub platil podpredsedovi rozhodcov približne 8 miliónov eur. Zdôrazňujem, za celú Xaviho kariéru. Za 20 rokov. To je spolu, ako sme počítali, 600 zápasov v kariére pána Xaviho Hernándeza ako hráča FC Barcelona s príslušnými titulmi. Nehovoríme to my sami, hovorí to rozhodca [vyšetrovateľ; pozn. red.], prokurátor, Guardia Civil... to je to, čo hovoria. Týchto 600 zápasov je sporných. Taká je skutočnosť. Váš klub je obvinený. Celé obdobie, v ktorom bol Xavi hráčom FC Barcelona, je predmetom vyšetrovania."
Alcaide zdôraznil: "Hernández sa podľa môjho názoru snaží ospravedlniť zlú sezónu. Celá kariéra Xaviho Hernándeza je podozrivá. Sezóna Barcelony sa nevyvíja dobre. V La Lige majú sedembodovú stratu, v zápasoch play-off proti slabším tímom sa trápia... Pán Xavi mal niekoľko sporov s niektorými tímami... s pokornými hráčmi Barbastro, tímu, ktorý bol krôčik od ich vyradenia. V bezprostrednej pamäti je zápas 4:1, v ktorom ich Real Madrid prevalcoval v nedávnom finále Superpohára. Zápas, v ktorom mimochodom celý svet videl, aká je Barcelona. Celá planéta videla, aká je Barcelona a aký je Real Madrid. Toto všetko je len dymová clona, ktorá má ospravedlniť všetko, čo sa deje, a vyhnúť sa tomu, aby sa hovorilo o celej tejto kauze, ktorú vyšetruje rozhodca, Guardia Civil a prokuratúra. Takto to je," uzavrel.
zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com
Diskusia