Podľa Javiho Miguela z madridského denníka AS majú Joan Laporta a Deco nezhody pri hľadaní najlepšieho trénera FC Barcelona. Prezident aj športový riaditeľ si vybrali trénerov s veľmi odlišným profilom. Laporta je za príchod trénera s veľkými skúsenosťami, zatiaľ čo Deco uprednostňuje trénera nižšej úrovne, ktorý chce urobiť krok vpred vo svojej kariére.

Pokiaľ ide o hľadanie nového trénera, v súčasnosti vychádzajú do popredia dve mená: Laportov kandidát Hansi Flick a Portugalčan Sergio Conceição, ktorého preferuje Deco. Prvý menovaný sa môže pochváliť treble s Bayernom Mníchov a víťazstvom nad Barcelonou až 8:2, zatiaľ čo druhý menovaný získal s FC Porto až 10 trofejí.

Výhodou Flicka je aj to, že je po zlých skúsenostiach s nemeckou reprezentáciou bez práce, takže podľa Javiho Miguela nebude klásť prekážky svojmu príchodu do Barcelony. Niektoré správy z Nemecka už naznačujú, že majú za sebou prvé kontakty a samotný Flick sa začína učiť španielsky.

Conceição má podľa Miguela výhodu v tom, že je trénerom, ktorý sa vie prispôsobiť potrebám svojho klubu a vie, ako využiť mladé talenty. Zastupuje ho aj Jorge Mendes, ktorý má veľmi dobré vzťahy so súčasnými riaditeľmi Blaugranas. Ďalším faktorom v prospech Portugalčana je jeho túžba opustiť FC Porto toto leto.

Laporta presadzuje nemeckú trénerskú myšlienku, ktorá ho vždy lákala, s menami ako Tuchel a Naggelsmann. Laportovým veľkým snom by však bol Pep Guardiola, ktorý však vôbec neprichádza do úvahy, alebo Jürgen Klopp. Ako informuje Javi Miguel, prezident plánuje v najbližších týždňoch kontaktovať trénera Liverpoolu, hoci jeho okolie už potvrdilo, že Nemec sa svojej plánovanej ročnej dovolenky nevzdá.

Miguel tvrdí, že mená ako Arteta, Míchel, Imanol Alguacil sú skôr na okraji záujmu Kataláncov, zatiaľ čo o Rafa Márquezovi a Thiagovi Mottovi sa vôbec neuvažuje. Momentálne sú na stole dve mená, ktoré vyčnievajú nad ostatnými: Hansi Flick a Sergio Conceição. "Keďže viem, ako sa v klube rozhoduje, zdá sa, že najväčšie šance má Flick," uzatvára Javi Miguel.

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

7 komentáre
snapshot Premium
2024-02-06 17:56:28
Myslim, ze Nemecka skola by vobec ale vobec nebola zla. To sme mu vsetci chceli davnejsie ako prisli rozni Martinovia, Valverdeovci Setienovci atd.

Uvidime, ale je jasne, ze trener bude musiet byt oznameny behom par tyzdnov.
2024-02-06 18:41:51
Keď má byť takýto spor-jednoduché riešenie-poslať Deca do prdele .Asi mu už niet rady.
/Keď má udajne "spor"aj so Xavim ..