Barcelona dúfa, že v klube prebehne revolúcia, ktorej cieľom je predať niektoré hviezdy a získať tak peniaze z predaja hráčov. Cieľom je návrat ku pravidlu 1:1 v La Lige, aby mohla bez problémov podpisovať nové posily.

V predchádzajúcich správach sa uvádzalo, že Katalánci budú musieť na dosiahnutie svojho cieľa získať minimálne 100 až 200 miliónov eur. Podľa madridského denníka Marca existujú traja "veľkí" hlavní kandidáti, ktorí by mohli byť v lete predaní: Raphinha, Jules Koundé a Andreas Christensen.

Raphinha

Táto sezóna mala patriť Raphinhovi, najmä po letnom odchode Ousmane Dembélého do PSG. Hneď v prvom kole sezóny však v podstate stanovil precedens pre zvyšok sezóny, keď bol proti Getafe vylúčený. Odvtedy boli jeho výkony zväčša neuspokojivé a dá sa povedať, že Lamine Yamal pohodlne prevzal pozíciu prvého pravého krídla v tíme. O Raphinhu sa zaujíma niekoľko tímov z Premier League vrátane Tottenhamu Hotspur, Arsenalu, Manchestru United a Newcastlu United. Ak sa dá veriť novinárom z Marca, Spurs poslali ponuku v hodnote 70 miliónov eur. A hoci Brazílčan nechce opustiť klub, v prípade, že Barcelona prijme ponuku, mohol by byť ochotný prestúpiť kvôli hernému priestoru.

Jules Koundé

Hoci je Jules Koundé veľmi dôležitou súčasťou barcelonského tímu s neuveriteľne vysokým potenciálom, pozícia stredného obrancu je v tíme najviac obsadená a o miesta v nej bojujú štyria špičkoví hráči. Preto sa Koundé stáva jedným z najzbytočnejších hráčov v tíme. Barcelona sa bude pravdepodobne snažiť získať za jeho služby aspoň 70 - 80 miliónov eur vzhľadom na jeho schopnosti a všestrannosť. Zatiaľ sa s Francúzom nespája žiadny konkrétny tím, ale vzhľadom na situáciu v klube spôsobenú jeho pozičnými požiadavkami by nebolo od veci predpokladať, že by ochotne súhlasil s prestupom inam.

Andreas Christensen

Christensen, ktorý je nepochybne jedným z najkonzistentnejších hráčov Barcelony, bol privedený na voľný prestup, a preto sa okamžite stáva aktívom, z ktorého môže klub profitovať. Dán sa počas celej sezóny trápil s problémami s členkom, čo obmedzovalo jeho herný čas. Navyše, keďže Iñigo Martínez bol pred zranením vo vynikajúcej forme, Dán bol bez problémov nahradený v základnej zostave. Podľa správ sa o jeho podpis zaujíma niekoľko tímov Premier League. Barcelona by mohla požadovať sumu okolo 50-60 miliónov eur, čo by bolo vzhľadom na jeho výkony od príchodu do Katalánska viac než férové.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

6 komentáre
2024-02-10 18:37:52
Niekto priblížiť pravidlo 1 ku 1?
kluc Premium
2024-02-10 19:06:24
no a kto miesto nich?
Na stopéroch Araujo (25), Martinez (33) - obaja nie sú v 100% stave, Cubarsi (17)-chýbajú skúsenosti.... "zadarmo" s končiacim kontraktom nie je nik zaujímavý, na hosťovaní máme Lengleta ktorého predáme, Garcia pravdepodobne tiež a reálne by mohli dať možnosť ešte Riadovi...takže uvidíme...