Real Madrid vo včerajšom zápase o prvé miesto v tabuľke španielskej Primera Division nedal Girone šancu a rozbil ju 4:0. Pre Blaugranas je to šanca stiahnuť stratu na druhé miesto len na 3 body.

Los Blancos vo včerajšom zápase na Santiago Bernabeu absolútne dominovali. Vinicius Junior a Jude Bellingham sa postarali o to, že prvý menovaný strelil senzačný gól spoza šestnástky, čím otvoril skóre, a potom pridal dve asistencie, zatiaľ čo druhý menovaný zaznamenal dvojicu presných zásahov. Madridčania nakoniec zápas zvládli a vyhrali 4:0, pričom Girona sotva dokázala prekonať ich provizórnu defenzívu.

Počas zápasu však vynikla iná vec, keď fanúšikovia Realu Madrid začali v druhej polovici zápasu skandovať posmešky na adresu Barcelony: "Xavi zostaň, Xavi zostaň!"

Barcelona má v tejto sezóne ďaleko od svojich najlepších výkonov. V súčasnosti sa nachádza na treťom mieste La Ligy, s obrovskou stratou 11 bodov na Madrid a o 6 bodov za Gironou. Šancu stiahnuť náskok Girony len na 3 body má už dnes, keď na Montjuïc hostí Granadu.

V každom prípade stojí za zmienku, že fanúšikovia Realu Madrid majú pamäť akváriovej rybky, keďže Xavi doviedol Barcelonu v minulej sezóne k ligovému titulu a získal ho s náskokom 10 bodov pred Los Blancos. A nebyť rozhodnutého záveru sezóny, keď Katalánci po masívnej rotácii tímu prehrali tri z posledných piatich zápasov, mohol byť náskok oveľa väčší.

zdroj: mundodeportivo.es sport.es
foto: twitter

Diskusia

7 komentáre
2024-02-11 08:10:51
Úroveň fanúšikov bielych je dlhodobo na mizernej úrovni, ale to už všetci vieme
2024-02-11 08:30:22
Mali by sme tých hajzlíkov porazit na ich stadione,oboch!