Barcelona sa v súčasnosti borí s náročnou úlohou nájsť v budúcej sezóne náhradu za Xaviho Hernandeza. Španiel nedávno vyjadril túžbu opustiť klub na konci sezóny, pretože sa cíti byť vedením klubu nedocenený. Zatiaľ čo Barça nepretržite pracuje na hľadaní náhrady, niektorí členovia vedenia stále dúfajú, že Xavi svoje rozhodnutie zmení.

Jedným z týchto členov vedenia Barçy je prezident klubu Joan Laporta. Podľa Luisa Carrasca je Laporta jedným z ľudí, ktorí chcú, aby Xavi zostal v klube aj po lete. Prezident Barcelony hodnotí Xaviho pomerne vysoko a verí, že Španiel bude pokračovať vo vedení projektu, ktorý pred dvoma rokmi svojím spôsobom naštartoval.

Laporta si uvedomuje, že hľadanie nového trénera by mohlo Barcelonu vrátiť na začiatok. Existuje aj možnosť, že nový tréner by sa mohol ťažko prispôsobiť kultúre Blaugranas. Xavi bol naopak jedným z mnohých hráčov, ktorí budovali kultúru v Barcelone, a to ako hráč aj ako tréner.

Môže triumf v Lige majstrov presvedčil Xaviho, aby nakoniec zostal?

Carrasco ďalej vysvetľuje, že Laporta stále dúfa, že ak Barcelona v tejto sezóne vyhrá La Ligu alebo Ligu majstrov, mohlo by to Xaviho presvedčiť, aby zmenil názor a zostal na Camp Nou. Barcelona však v boji o ligový titul výrazne zaostáva za Realom Madrid.

Liga majstrov preto zostáva pre Barcelonu jediným 'reálnym' cieľom. Katalánci začnú svoju vyraďovaciu časť turnaja koncom tohto mesiaca, keď nastúpia proti Neapolu. Bude to prvý zápas Barçy vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov po dlhšom čase, takže tlak bude obrovský nielen na trénera, ale aj na hráčov.

zdroj: @luiscarrasco
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

9 komentáre
2024-02-11 10:01:53
Vyhrať LM. Ten Laporta čo berie?
2024-02-11 10:02:50
Ne že bych nefandil a nedoufal..
Ale už 21.2. Uvidí realitu :D
Ty vítězí ligy Mistrů 😀