Hansi Flick sa spomína medzi hlavnými kandidátmi na miesto súčasného trénera Barçy, keďže Xavi oznámil, že po tejto sezóne odstúpi. Tentoraz katalánsky denník Sport informuje o údajnom hľadaní kandidátov do Nemcovho štábu, pričom kritériom má byť schopnosť hovoriť po nemecky aj španielsky..

Bývalý tréner Bayernu Mníchov má podľa médií o prácu v katalánskom klube veľký záujem. O tom, že Flick sa mal začať učiť španielčinu, už médiá písali a známy taliansky novinár Fabrizio Romano potvrdil, že Nemec by veľmi rád pracoval v Barcelone. Hlavným zástancom jeho angažovania v klube má byť Joan Laporta a práve on bude mať posledné slovo pri rozhodovaní o budúcom trénerovi Barçy.

Alfredo Martínez na stránkach katalánskeho denníka Sport tvrdí, že nemecký tréner začal hľadať asistentov a skautov, ktorí ovládajú španielčinu aj nemčinu. Medzi kandidátmi by mali byť Oscar Corrochano a Christian Fiel. Prvý z nich pôsobil najmä ako asistent trénera alebo tréner v mládežníckom futbale (okrem iného Maďarsko U18 a Nemecko U21) a je Nemec španielskeho pôvodu. Rovnako aj Fiel, ktorý je v súčasnosti trénerom 1. FC Norimberg a vedie tento tím v druhej bundeslige a jeho mužstvo je momentálne na deviatom mieste v tabuľke tejto súťaže. Ak sa tieto informácie potvrdia, mohlo by to skutočne naznačovať, že Flick sa veľmi vážne zaoberá možnosťou viesť Barcelonu v budúcej sezóne.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

2 komentáre
2024-02-11 13:41:08
Podľa mňa by mohol prísť cez leto Flick vôbec není zlý tréner a určite by nám nový herný štýl nezaškodil alebo skôr ena Tiki Taka na plynulejšiu
2024-02-11 13:41:31
Pardon neni:)