Fernando Polo z katalánskeho denníka Mundo Deportivo uvádza, že v klube panuje úplný konsenzus o budúcnosti Ferrana Torresa. Očakáva sa, že bude jedným z tých hráčov, ktorí bez ohľadu na priebeh tejto sezóny zostanú v Barcelone.

El Tiburon vzbudzuje v klube všeobecný konsenzus a panuje presvedčenie, že bude novému trénerovi k dispozícii aj v budúcej sezóne. Podľa Fernanda Pola Ferran zaujal svojím nasadením a jeho všestrannosť a schopnosť hrať na všetkých troch útočných pozíciách si má športové riaditeľstvo Barçy vysoko ceniť. Jeho situácia sa skomplikovala minulý rok, keď sa často hovorilo o jeho odchode, ale nakoniec sa mu podarilo presvedčiť trénerský štáb a dostal ďalšiu šancu dokázať svoju užitočnosť. Xavi ho viackrát veľmi chválil a zdá sa, že aj ďalší tréner bude chcieť mať k dispozícii takéhoto hráča. Torres je vždy veľmi motivovaný a bez ohľadu na to, či je súčasťou základnej jedenástky alebo začína zápas na lavičke, prejavuje rovnaký profesionalizmus a prístup k tréningu.

Nie je to však len o mentalite, keďže to potvrdzuje aj svojimi číslami. Doteraz dokázal v 34 zápasoch streliť 11 gólov a zaznamenať 4 asistencie (podiel na strelenom góle má v priemere každých 112 minút). To síce nie je impozantný výsledok a stále je tu veľký priestor na zlepšenie, ale viac gólov v aktuálnej sezóne strelil len Robert Lewandowski. Svoje najlepšie čísla zaznamenáva hrajúc na poste ľavého krídla, ale môže hrať na všetkých troch ofenzívnych pozíciách, čo je tiež jeho nespornou výhodou. Ferran má stále len 23 rokov a zmluvu do júna 2027.  Vo svojej hre sa môže ešte veľmi zlepšiť, ale zatiaľ sú jeho výkony hodnotené dostatočne dobre a očakáva sa, že presvedčenie o jeho zotrvaní v klube bude úplné.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

7 komentáre
2024-02-11 12:44:15
Dobré rozhodnutie.
2024-02-11 13:00:06
Podľa mňa jeden z mála hráčov, ktorý sa oproti minulej sezóne zlepšil.