Barcelona včera na Montjuïc len remizovala s márnou Granadou a nechala si streliť až 3 góly. Čo nám stretnutie ukázalo?

Najlepšie: Yamal

Je otázne, či je pozitívom, že nie je až tak najjagavejší, ale v podstate jediným skutočným pozitívom po domácom súboji proti márnej Granade je výkon 16-ročného mladíka. Lamine Yamal v každom ďalšom zápase potvrdzuje, že je jedinečným futbalistom. Ešte mu chýbajú skúsenosti, ale ukazuje mimoriadne široké spektrum schopností. Dnes strelil dva góly a pokojne mohol zápas zakončiť hetrikom a asistenciou. Má všetko na to, aby sa v priebehu niekoľkých rokov stal jedným z najlepších krídelníkov v Európe. Je veľkým šťastím, že Barcelona môže tvárou v tvár finančným problémom počítať s takýmito klenotmi.

Najhoršie: Liga majstrov sa čoskoro vráti

Teraz by bolo možné menovať vymenovávať futbalistov, ktorí jeden po druhom zlyhali, a potom lynčovať Xaviho. Možno to aj treba, pretože v súčasnosti je tento tím prakticky nefunkčný. Najhoršie však je, že Liga majstrov sa čoskoro vráti, súperom je veľmi priemerný Neapol a v Barcelone nie je žiadna nádej, že sa dovtedy situácia zlepší. V súčasnosti v týchto európskych súťažiach neexistuje mužstvo, ktoré by sa malo Xaviho tímu obávať. Skôr sú to Katalánci, kto sa môže obávať skutočnej hanby. Druhá polovica aktuálnej sezóny sa pre fanúšikov Barcelony podobá najhoršej nočnej more - trápny štýl, zahanbujúce prehry a boj o výsledok proti tímom, v ktorých hrajú prvé husle hráči, ktorí boli kedysi príliš slabí pre rezervu Barçy. Už naozaj stačilo.

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-02-12 07:54:15
Spíš je otazka , kdy Yamal pujde za lepším, je to talent a pokud tu bude vše fungovat jako doposud, tak odejde. klub mozna i bude rád, že za něj dostane penize, ktere nema...Špičkoví hráči budou chtít získavat trofeje a momantalní Barca jim je nenabidne, takova je realita.
2024-02-12 08:48:29
Včerajší zápas jasne ukázal to, že výhovorky ohľadne veľa inkasovaných gólov ide na vrub Iňakiho Peňu. Obrana aj s Ter Stegenom ich dostala včera veľa.........takže, tí, ktorí tu kritizovali len Peňu by sa mu mohli ospravedlniť!