Katalánsky denník Sport dnes informoval, že Joan Laporta vycestoval na Mallorcu, aby ponúkol Mateu Alemanymu návrat do klubu. Túto informáciu však zo svojej webovej stránky rýchlo stiahol. Gerard Romero uvádza, že klub má túto informáciu dementovať. My však prinášame článok v podobe, v akej bol uverejnený.

V posledný deň zimného prestupového obdobia Joan Laporta odcestoval na Mallorcu s niekoľkými svojimi najbližšími spolupracovníkmi, ale cesta, ako sa uvádza, bola súkromného charakteru a nesúvisela s klubovým životom. Ďalšie vysvetlenie prítomnosti prezidenta FC Barcelona v reštaurácii Mia na ostrove v Baleárskom súostroví nebolo poskytnuté. V miestnych novinách sa objavilo niekoľko fotografií a nič viac.

Teraz môžeme poznať skutočný dôvod tohto záhadného výletu. Joan Laporta sa stretol s Mateu Alemanym, ktorý opustil klub po letnom prestupovom období. Bývalý športový riaditeľ klubu udržiava s majiteľom tejto reštaurácie skvelé vzťahy a údajne na ostrove žije od svojho odchodu z Barcelony. Neobjavil sa však na žiadnej z fotografií, ktoré sa dostali do médií.

Podľa viacerých zdrojov, ktoré preveril denník Sport, možno potvrdiť, že na stretnutí mal Joan Laporta navrhnúť návrat Mateu Alemanyho do klubu. Prezident má na spoluprácu so športovým riaditeľom pekné spomienky a chcel ho priviesť späť do klubu, aby zaplátal medzeru, ktorá po jeho odchode stále existuje. Alemany by mohol pomôcť nielen pri riešení športových otázok, ale aj v spore o Superligu. Pre dnešok však funkciu športového riaditeľa zastáva Deco.

Podľa očakávania Mateu Alemany ponuku odmietol. Jeho životné plány nezahŕňajú návrat do Barcelony a jeho kariérna cesta sa má uberať iným smerom. Zvažoval vstup do klubových štruktúr Atlética Madrid alebo možnú ofenzívu na post prezidenta v RFEF (Španielska futbalová federácia). Ponuku Joana Laportu preto bývalý športový riaditeľ Barçy jednoznačne odmietol.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2024-02-13 09:34:37
Velka skoda,je to zatial najvacsia strata po Messim