Xavi na pozápasovej konferencii proti Granade dôrazne zopakoval, že túto sezónu v klube poznačili chyby v obrane. Štatistiky ukazujú, že 2024 je katastrofálny, pokiaľ ide o obranu. Barcelona je najhorším tímom spomedzi TOP5 líg, pokiaľ ide o inkasované góly (23 v jedenástich zápasoch).

Opta poskytla zaujímavú štatistiku, ktorá ilustruje problémy, ktorým Barcelona čelí v defenzívnej formácii od začiatku ročníka 2024. Xaviho zverenci v jedenástich zápasoch umožnili až 150 striel na vlastnú bránu, čo predstavuje priemer takmer 14 zásahov na zápas.

Barcelona stihla odohrať 11 zápasov (vrátane španielskeho Superpohára, Kráľovského pohára a ligových stretnutí), v ktorých inkasovala 23 gólov. Ak vezmeme do úvahy všetky tímy v piatich najlepších európskych ligách, v roku 2024 na tom žiaden iný klub nebol horšie. Druhý tím v tejto neslávnej klasifikácii, talianske Frosinone, umožnil súperom streliť 22 gólov.

Súperi Barçy v týchto zápasoch vytvorili 19 bodov v ukazovateli xG, čo znamená, že strelili 4 "nadbytočné" góly. Svedčí to o tom, že brankári (hlavne Iñaki Peña) nepodržali svojich spoluhráčov z obranných radov. Barcelona má v obrane značné štrukturálne problémy. Tréner to vie a opakuje, že na tom pracuje v tréningu, ale v zápasoch sa to ani zďaleka nezlepšuje.

zdroj: opta
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
Marian Premium
2024-02-12 11:45:23
Aspoň niečo pozitívne: dostali sme 23 gólov v 11 zápasoch, Frosinone 22 v 7. Takže náš priemer je 2,09 na zápas , Frosinone 3,14 gólov na zápas😫😤🥵😡