Po včerajšom zakopnutí v zápase s Granadou médiá ožili témou Decovho rozhovoru pre portugalský denník Nascer do Sol. Športový riaditeľ Barcelony v ňom údajne naznačil, že je potrebný odklon od minulosti a nový model vedenia tímu. Rozhovor, ktorý vznikol niekoľko dní pred zápasom a ktorého autorom bol Afonso de Melo, rezonoval v Španielsku. Nie je však úplne jasné čo presne Deco povedal.

Ako môžete vidieť na obálke nižšie, rozhovor bol skutočne uverejnený v novinách v piatok 9. februára.

Decove slová, ktoré vyvolali búrku, zneli takto: "Je potrebné nové smerovanie a prezident so mnou súhlasí. Je potrebná hlboká zmena. Existuje metóda, ktorá sa vyčerpala. Musíme nájsť niekoho, kto sa raz a navždy rozlúči s minulosťou a vydá sa novým smerom." Táto veta sa veľmi rýchlo niesla sociálnymi sieťami. Dosť rýchlo na to, aby sa na tieto slová stihli spýtať Xaviho na tlačovej konferencii. Tréner odpovedal: "Toto nie je to, čo mi hovorí. Nemôžem povedať nič iné. Ja neviem."

Klub rýchlo informoval médiá, že slová športového riaditeľa boli skreslené. Ešte včera večer novinár Ricardo Rosety na platforme Twitter napísal, že prostredníctvom klubových médií sa k situácii vyjadrí aj samotný Deco: "Barça vysvetľuje, že Decove slová sa týkali toho, čo Xavi povedal po zápase s Villarrealom a jeho odchode." Toto vysvetlenie poskytol Deco, keď sa publikácia dostala na verejnosť, a zajtra vydá prostredníctvom klubových médií vyhlásenie, v ktorom celú záležitosť objasní.

Katalánsky denník Mundo Deportivo dnes informuje, že portugalský novinár Afonso de Melo, ktorý robil rozhovor s Decom, sa ospravedlnil a priznal, že jeho slová boli zle pochopené: "Decove slová je potrebné opraviť. Nie je to Decovo rozhodnutie ani túžba zmeniť metódu alebo paradigmu, ale bol to Xavi, kto svojím odchodom túto cestu naznačil. Informáciu treba chápať ako Decov zámer, a nie ako jeho postoj. Nesprávna interpretácia formulácie je chybou autora a nie slov riaditeľa Barcelony, ktorý chcel zdôrazniť spoločný postoj s prezidentom v tejto otázke. Z našej strany sa môžeme Decovi, ktorý s našou chybou nemá nič spoločné, iba ospravedlniť."

Samozrejme, otázkou zostáva, či Decove slová boli skutočne nesprávne uvedené, alebo sa ich, vidiac následky, rozhodol stiahnuť.

zdroj: španielske médiá
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
2024-02-12 12:14:35
Ani športový riaditeľ nemôže povedať svoj názor. Všetci to chceme okrem Laportu takže smola. Budeme ďalej hrať na držanie lopty a nie na výhry.
2024-02-12 12:46:44
Tak rád by som zas videl starú Tiki Taka táto novodobá "hádzaná" s tým nemá nič spoločné.