Ďalšie fiasko v podaní Barcelony opäť otriaslo Xaviho trénerskou stoličkou aj vzhľadom na to, že tréner po skončení sezóny oznámil svoj odchod. V žiadnom prípade nie je isté, či si bývalý stredopoliar udrží svoju prácu až do júna, keďže hnev v klube kvôli prístupu tímu stále narastá. Ako rozhodujúca by sa mohol ukázať dvojzápas s Neapolom.

Tieto informácie prezentuje Javi Miguel z madridského denníka AS, ktorý sa domnieva, že prehra by mohla urýchliť Xaviho okamžitý odchod. Kandidátom na jeho miesto by v takejto situácii bol Rafa Márquez. Novinár odhaduje, že aj Joan Laporta, ktorý Xaviho bránil, vykazuje známky vyčerpania z tohto projektu. Mnohé médiá naznačujú, že prezident je v klube už nejaký čas pod tlakom, aby súčasného trénera vyhodil. Joaquín Maroto z AS v tejto súvislosti záhadne uvádza, že Xavi "má v Barcelone nepriateľa". Ako píše Miguel, súčasný tréner si je vedomý, že ak Barcelona nepostúpi cez Neapol, nezostane vo funkcii. Podľa novinára tento stret dokonca predstavuje pre Xaviho ultimátum.

Laporta bol včera v lóži Olympijského štadióna rozzúrený a podľa správ Catalunya Radio si svoju zlosť vybil na podnosoch na sendviče. Barça včera nevyužila šancu odraziť sa v lige od dna a opäť sa prezentovala zlým imidžom, čo ešte viac nahnevalo riadiac orgán klubu. Prezident včera večer hovoril s riaditeľmi a so samotným Xavim. Denníky Mundo Deportivo, Sport a Marca sa však domnievajú, že Laporta si stojí za svojím plánom ponechať Xaviho na trénerskej lavičke zatiaľ do konca sezóny.

Prezident tiež nechce meniť trénera tesne pred súbojom s Neapolom. V klube sa domnievajú, že radikálna zmena by mohla byť pre tím traumatizujúca a kontraproduktívna. Podľa Gabriela Sansa z katalánskeho denníka Mundo Deportivo by zmenu názoru mohla priniesť len katastrofa, ktorá by ovplyvnila financie klubu. Takouto katastrofou by pravdepodobne bolo vypadnutie v osemfinále Ligy majstrov. A na pozore sa musí mať aj samotný Laporta, na ktorého začína priamo doliehať zlá situácia tímu a udržiavanie nepopulárneho trénera vo funkcii.

zdroj: as.com mundodeportivo.es marca.com sport.es
foto: twitter

Diskusia

4 komentáre
2024-02-12 16:11:36
Mňa najviac zaráža, že celú sezónu hráme vonku lepšie ako "doma". Myslím si, že hráčom drbe z toho, že nehrajú na Camp Nou a čiastočne aj preto sú tie vysledky také, aké sú.
2024-02-12 17:30:51
Pekná hovadina ako vyprážaný ĺad...