Ronald Araujo mal v poslednom čase určité problémy, ako priznal aj sám Xavi. Uruguajčan odpočíval vo včerajšom zápase s Granadou a dnes sa neobjavil ani na tréningu, čo mohlo vyvolať pochybnosti o jeho zdravotnom stave.

Xavi na pozápasovej konferencii priznal, že chcel dopriať oddych Araujovi, ktorý je štvrtým najvyťaženejším hráčom Barcelony v tejto sezóne (2111 minút na ihrisku). Napriek tomu skutočnosť, že 24-ročný hráč sa ani nerozcvičil, keď bola obrana Blaugranas posiata dierami ako švajčiarsky syr, môže byť znepokojujúca. Stopér sa navyše nezúčastnil ani na regeneračnom tréningu s tímom.

Podľa katalánskeho denníka Mundo Deportivo Araujo trpí len preťažením svalov a menšími nepríjemnými pocitmi v dôsledku nahromadených minút. Len v roku 2024 odohral obranca 9 zápasov v základnej zostave a odpočíval iba v konfrontácii s Barbastrom a vo včerajšom súboji s Granadou. Trénerský štáb vraj rozhodol, že Araujovi prospeje dvojtýždňový oddych od futbalu. Podľa denníka nie je prítomnosť Uruguajčana v stretnutí so Celtou ohrozená.

S Xaviho tímom stále trénujú Diego Kochen, Marc Casado, Marc Guiu, Pau Cubarsi, Hector Fort a Pau Victor. Zranení sú naďalej Gavi, Ferran Torres, João Felix, Marcos Alonso, Alejandro Balde, Sergi Roberto a Oriol Romeu. Podľa Mundo Deportivo bude na súboj so Celtou určite pripravený iba posledný menovaný. Je pravdepodobné, že sa vráti aj Sergi Roberto.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
Marian Premium
2024-02-12 22:00:27
Možno bol v Mníchove. 🤫
2024-02-12 22:36:02
Ja si myslim ze skor koleno...