FC Barcelona stále bojuje s finančnými problémami, ale klub vie, že v lete potrebuje podpísať elitného hráča. Klub pracuje na predaji Barça Studios a Joan Laporta chce priviesť veľké mená, pretože tím potrebuje druhú revolúciu.

Prvá zahŕňala investície vo výške viac ako 200 miliónov eur na prestupy hráčov ako Ferran Torres, Koundé a Lewandowski. Tento projekt nebol úspešný, a preto dostalo športové vedenie pokyn predať hráčov, aby sa vytvoril dostatočný príjem na prestavbu mužstva. Majú v úmysle využiť množstvo mladých hráčov, ale pokúsia sa aj o príchod špičkových hráčov z iných tímov.

Dva strategické prestupy sú určite fyzický stredopoliar a krídelník s dobrou rýchlosťou, talentom a schopnosťou strieľať góly. Na prvom poste sú veci v plnom prúde a Onana (Everton) sa im páči, pokiaľ operácia nepresiahne 40 miliónov eur.

Krídelník bude drahší, ak sa nakoniec hľadá futbalista s úplne iným profilom. Barça sa pýtala na Leroya Saného, ale zdá sa, že futbalista po zmene agenta predĺži zmluvu s nemeckým tímom. A ten, ktorý sa klubu z katalánskej metropoly veľmi páči, je Rafael Leão z Milána. O Portugalčanovi sa uvažovalo už v minulosti, keď váhal s predĺžením zmluvy s talianskym tímom a nakoniec zostal v milánskom klube. V Barcelone v ňom vidia hráča, ktorý by mohol zmeniť hru tímu.

Leão už naznačil, že jeho pobyt v Taliansku by sa mohol skončiť v letnom prestupovom období a nechce sa vrátiť do francúzskej ligy, a to napriek špekuláciám o záujme zo strany PSG. Krídelník by si rád vyskúšal pôsobenie v Španielsku alebo Anglicku a Barça si to plne uvedomuje. Jedným z kľúčov k jeho budúcnosti je Jorge Mendes. Agent stratil vplyv na hráča, ktorého teraz zastupuje právnik Ted Dimvula. Ak sa Leão vráti do sféry vplyvu Mendesa, Barça môže mať viac možností, aj keď jeho cena je vysoká.

Rafael Leão predĺžil zmluvu s Milánom do roku 2028 a jeho odstupná klauzula by sa mala pohybovať na úrovni 150 miliónov eur. Ako píše katalánsky Sport, talianske kluby vždy rokujú o všetkom a predávajú, ak môžu. Je jasné, že Barça nemôže vyplatiť také peniaze, ale môže predložiť inú ponuku. Laporta chce okamžitú hviezdu a Leão je jedným z mien na stole.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2024-02-13 11:06:24
"Tento projekt nebol úspešný"...v prvom rade treba analyzovat, preco nebol uspesny, a vyvodit dosledky. Az potom by som sa pustal do drahych prestupov, aby z toho nebol nakoniec dalsi Raphinha ci Ferran Torres.
2024-02-13 11:34:35
Na neho môžeme zabudnúť a svojím spôsobom by som bol za to aj rád. Nie je to zlý hráč, ale jasne a očividne kto si ho vezme z AC ho preplatí a to viacnásobne. Reálnu hodnotu ma tak max. 70-75 mega, ale za toľko ho isto nepustia keď mu dali výstupnú klauzulu 175 mega.
Už by sme mali prestať kupovať predražené hviezdy a obrátiť sa na dlhodobé úspechy a tých hráčov si vychovávať, alebo ich kúpiť pred tým ako zažiaria ... Roque asi bude dobrý prestup, tak čo tak si to zopakovať u Estevaa Williana. Áno, bude to trvať kým 16 ročný dospeje, ale o tom je dlhodobý projekt. Ak ma Estevao podobný talent ako Yamal, tak do 4-5 rokoch bude/budú mnohokrát lepší než Leao.