Vzhľadom na zložitú finančnú situáciu je jasné, že Barcelona musí v letnom prestupovom období uskutočniť niekoľko dôležitých predajov. Ide o návrat k pravidlu 1:1, aby mal tím voľnú ruku na trhu a mohol posilniť mužstvo. Aby sa to však podarilo, bude potrebné uskutočniť aspoň jeden alebo dva veľké predaje.
Novinár Sique Rodriguez z Carrusel Deportivo teraz tvrdí, že Barcelona chce v letnom prestupovom období získať aspoň 100 miliónov eur prostredníctvom odchodov hráčov. A aby to dosiahli, Katalánci identifikovali dvoch hráčov ako možných obetných baránkov - Raphinhu a Frenkieho de Jonga.
O 27-ročného Raphinhu sa zaujíma Premier League, kde je Tottenham Hotspur údajne ochotný ponúknuť za brazílskeho krídelníka 70 miliónov eur. Bývalý hráč Leedsu United nemá v tíme zaručené miesto v základe po nástupe Lamine Yamala a keďže na pravom krídle je možnou alternatívou aj Ferran Torres, mohol by byť obetovaný.
Druhým menom na zozname je, podobne ako v minulých letných prestupových obdobiach, Frenkie de Jong, a to vzhľadom na jeho obrovský plat a dopyt na trhu. Udržanie De Jonga v klube do roku 2026, keď mu vyprší zmluva, bude Barcelonu stáť celkovo 77 miliónov eur. Keďže hráč nie je ochotný prijať návrh na predĺženie zmluvy s racionálnejším platom, myšlienka jeho vyradenia je veľmi aktuálna.
Správy totiž naznačujú, že Barça bude za Holanďana v prípade nepredĺženia zmluvy požadovať 100 miliónov eur, čo by samo o sebe stačilo na splnenie cieľa predaja na leto. Tak či onak, pre Barcelonu to bude ďalšie rušné letné prestupové obdobie. Na to je však ešte nejaký čas a zatiaľ sa klub sústredí na záver sezóny.
zdroj: Carrusel Deportivo
foto: twitter/fcbarcelona.com
Diskusia