Girona sa po remíze s Realom Sociedad a vysokej prehre s Realom Madrid snažila v súboji s Athletic Club na San Mamés vrátiť späť na víťaznú cestu. Míchelovmu tímu sa to však nepodarilo a prehral 2:3, pričom jeden zo zásahov katalánskeho tímu zaznamenal kmeňový hráča FC Barcelona Éric García.

Stretnutie sa pre Gironu začalo katastrofálne, keďže už hneď na začiatku strelil gól Alex Berenguer po zásahu z približne šestnástich metrov. Chybu v tejto situácii urobil Aleix García. Tento gól nastavil súperenie v prvom polčase a dodal domácim sebavedomie. Athletic dobre neutralizoval útoky Girony, ktorá mala málo šancí. Dobrá strela Jangela Herreru tesne minula žrď a v druhom pokutovom území Iñaki Williams trafil vonkajšiu časť bránkovej konštrukcie. Do prestávky viedli Los Leónes 1:0.

Druhý polčas však začala Girona veľmi dobre, keďže v 49. minúte skóroval Cyhankov po prihrávke Ivana Martína. Athletic dokázal odpovedať a po ďalšej fatálnej chybe, tentoraz Miguela Gutierreza, strelil Berenguer svoj druhý gól. V 60. minúte to bolo už 3:1, Iñaki Williams si po dlhom pase poradil s katastrofálne disponovaným Miguelom a zvýšil skóre.

Girona sa však nevzdávala. V 75. minúte strelil gól Éric García, ktorý hlavou poslal loptu do siete po centri Aleixa Garcíu. Pre 23-ročného hráča na hosťovaní z Barcelony to bol druhý gól v sezóne. Hostia sa v závere snažili vyrovnať a boli k tomu veľmi blízko, keďže najprv Unai Simon zastavil Savinha a potom Solisovu strelu hrdinsky zblokoval Vivian na bránkovej čiare.

Kataláncom sa napokon nepodarilo vyrovnať a Athletic vyhral 3:2. Éric García odohral celý zápas, zatiaľ čo Pablo Torre sedel na lavičke náhradníkov. Po 25. sérii zápasov je Barça už len 2 body za Gironou, zatiaľ čo Míchelov tím delí od Realu Madrid 6 bodov. Athletic zas stráca na Blaugranas 5 bodov a na Atlético, ktoré je v tabuľke štvrté, len 2.

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2024-02-20 08:15:58
Ofiko highlights na YouTube (3:20) zachycují bránění Girony v takovém světle, že by si je člověk bez nadsázky mohl splést se záběry ze seriálu Okresní přebor.
Působí to neuvěřitelně tragikomicky. Viděl někdo celý zápas? Byli fakt až tak marní?
Pokud si udrží tuto laťku, Barca si může velmi reálně zabezpečit 2. flek, aniž by potřebovala velkej zázrak.