Barcelona potrebuje v lete urýchlene predať niektorých hráčov, aby získala peniaze na posily do základnej zostavy. Možno aj Ter Stegena.

Po odchode Sergia Busquetsa do Interu Miami sa Katalánci pokúsili získať defenzívneho záložníka, čo bol ich hlavný problém. Oriol Romeu bol podpísaný z Girony za 3,5 milióna eur v snahe zaplátať túto dieru, ale teraz zostáva v hierarchii v strede poľa za Andreasom Christensenom. V rebríčku sú nad ním aj Ilkay Gündoğan a Frenkie de Jong. Niektorí "dôležitejší" hráči v tíme sú teraz považovaní za nepotrebných, vrátane Marc-André ter Stegena.

Barcelona bude analyzovať ponuky

Podľa správy, ktorú sprostredkoval The Daily Briefing, je Barcelona ochotná v lete analyzovať ponuky za Ter Stegena, keďže hráč nie je považovaný za "nedotknuteľného" člena tímu. Fanúšikovia často podceňujú význam Nemca ako druhého kapitána klubu, prvého brankára a jedného zo skúsenejších hráčov v relatívne mladom tíme, ale Barcelona je v ťažkej finančnej situácii a pravdepodobne nebude brať do úvahy tieto faktory.

Najmä preto, že o hráča sa zaujímal saudskoarabský Al-Ittihad, pričom správy hovoria aj o tom, že Ter Stegen má na stole "veľmi zaujímavú" ponuku z Blízkeho východu. Ešte zaujímavejšie je, že mužom, ktorý sa údajne usiluje o tento podpis v mene Ittihadu, nie je nikto iný ako bývalý športový riaditeľ Barcelony Ramon Planes.

Ak by sa tento krok uskutočnil, v podmienkach Barcelony bude mať Deco najmä v lete za úlohu priviesť náhradu, ktorá by dokázala nahradiť tak skúseného gólmana. Stole Dimitrievski, Giorgi Mamardashvili a, samozrejme, Alvaro Valles z Las Palmas v tejto sezóne v lige zaujali, ale Barcelona musí starostlivo prebrať potenciálne možnosti, kým si vyberie.

zdroj: thedailybriefing.io
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

7 komentáre
2024-02-26 08:20:50
Ještě bych ho nechal v Barceloně. Aby u brankářů nepřebrali a nepřišel někdo horší nebo by ho nějakého brankáře nechtěli pustit.
2024-02-26 09:29:01
Marc bol mimo Messiho najlepšou investíciou v 21. storočí. Svoje určite splatil, ale bolo by mi ľúto, keby odisiel, lebo stále je top.