V posledných mesiacoch sa vzťah Barcelony s Nike úplne zhoršil, pretože klub má pocit, že podmienky dohody medzi oboma stranami nie sú dostatočne dobré. Barcelona a Nike sú partnermi už viac ako 20 rokov a majú zmluvu platnú do leta 2026 s možnosťou predĺženia o ďalšie dva roky. Do hry však vstúpila spoločnosť PUMA, no tá podozrieva Barcelonu z toho, že ju využila.

Barça však nie je spokojná so súčasnou zmluvou a snaží sa vyjednať nové podmienky, čo však americkí giganti v oblasti športového tovaru nechcú urobiť. To viedlo k špekuláciám o tom, že Barcelona ukončí zmluvu so spoločnosťou Nike a spojí sa s inou značkou, pričom v popredí je PUMA. V januári sa totiž objavili správy, že dohoda s nemeckou značkou na ročnej zmluve v hodnote 200 miliónov eur je blízko.

Podľa informácií katalánskeho denníka Sport sa však rozhovory medzi PUMA a Barcelonou úplne spomalili, pretože značka má podozrenie, že Barcelona ich využíva na získanie lepšej ponuky od Nike. Rokovania, ktoré prebiehajú paralelne s prezidentom klubu Laportom, ale aj so šéfmi BLM (Barça Licensing and Merchandising), napredovali dobrým tempom a trvalo.

Z Nemecka viedol ofenzívu Arne Freundt, prezident spoločnosti PUMA, spolu s Javierom Ortegom, ich generálnym riaditeľom pre Európu od augusta 2023. PUMA má jasno v tom, že v Barçe je príbeh, ktorý sa hodí k ich značke: snaha, práca s ľuďmi, konkurencieschopnosť, odvaha, statočnosť. A chcú spojiť sily s Kataláncami, ale nič nie je jednoduché.

PUMA chce, aby Barcelona ukončila zmluvu so spoločnosťou Nike a nenechala priestor pre žiadne právne dôsledky v budúcnosti, po ktorých sú pripravení posunúť veci dopredu. Problémom je, že v tomto smere nedochádza k žiadnemu pokroku a PUMA začína byť podozrievavá voči zámerom Blaugranas.

Nemecká značka má podozrenie, že ju využívajú na získanie väčšieho zisku od Nike a že Barça by mohla rokovania s nimi využiť dokonca na to, aby získala predĺženie zmluvy po roku 2028 so súčasným technickým sponzorom. Takýto krok by dokonca umožnil klubu získať od Nike zálohové príjmy na vyrovnanie čísel za aktuálny finančný rok.

Uvidíme, ako sa veci vyvinú v nasledujúcich týždňoch, pričom Barcelona by mala prijať konečné rozhodnutie v tejto veci do marca.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

3 komentáre
2024-02-27 14:28:08
Správne, a tak sa robí biznis..
2024-02-27 14:31:27
Barcelona zase môže mať obavy, že akonáhle zrušia zmluvu s Nike, tak ponuka Pumy klesne o 50 % dole, takže ...