27. januára 2024 prehrala Barcelona na Montjuïc s Villarrealom až 3:5. Po zápase Xavi Hernández oznámil svoje rozhodnutie odísť na konci sezóny, pretože veril, že to bolo najlepšie rozhodnutie pre tím. Podľa novinára El Chiringuito sa však toto rozhodnutie ešte môže zmeniť.

Od zápasu s Villarrealom Barcelona odohrala 6 zápasov, v ktorých ešte neprehrala: zaznamenala 4 víťazstvá proti Osasune, Alavésu, Celte a Getafe a 2 remízy proti Granade a Neapolu. Medzitým mužstvo stiahlo 6 bodov na Gironu na 2 body na Real Madrid, čím zvýšilo svoj náskok pred piatym miestom a upevnilo si pozíciu v zóne, ktorá mu dáva šancu hrať v ďalšom ročníku Ligy majstrov. Na druhej strane práve v Lige majstrov má postup do štvrťfinále vo vlastných rukách, pričom po remíze v prvom stretnutí v Neapole ho čaká domáca odveta.

Xavi medzitým dostal niekoľko otázok, či je jeho rozhodnutie konečné. Pred zápasom s Granadou povedal: "Myslím, že som sa vyjadril jasne, nič sa nezmení. Sústredím sa na každodenný život. Myslím si, že som urobil dobré rozhodnutie, trvám na tom: bolo to dobré rozhodnutie, pretože si myslím, že klub istým spôsobom potreboval túto zmenu dynamiky... bolo to správne rozhodnutie. Som o tom absolútne presvedčený, keď vidím aj reakciu hráčov. [...] Je jasné, že rozhodnutie je také, aké som oznámil. Na tom sa nič nezmení," ubezpečil tréner.

Podľa Josého Álvareza z El Chiringuito by sa však Xaviho rozhodnutie mohlo zmeniť. Trénerovo okolie vraj novinárovi povedalo: "Vo futbale človek nikdy nič nevie." Álvarez tvrdí, že v súčasnosti je trénerovo rozhodnutie jasné, ale mohlo by sa zmeniť za viacerých podmienok: Po prvé, Joan Laporta by bol prvý, kto by s takýmto návrhom prišiel. Takýto rozhovor sa ešte neuskutočnil, ale podľa novinára sa prezident stretne s Xavim, aby mu povedal, že už má predbežnú dohodu s novým trénerom.

Xaviho okolie v tejto súvislosti vraj pripomína situáciu z roku 2014, keď Xavi v šatni oznámil, že po sezóne odíde, ale nakoniec ho Luis Enrique presvedčil, aby zostal aj v sezóne 2014/15, v ktorej Barça získala treble. Samozrejme, muselo by sa toho stať veľa, aby sa Xavi rozhodol. Na otázku, či by odišiel, aj keby s ním tím vyhral Ligu majstrov, odpovedal, že by odišiel a svoje rozhodnutie by nezmenil.

Na záver treba zdôrazniť, že hoci tieto informácie priniesla relácia El Chiringuito, ktorá má pochybnú úroveň dôveryhodnosti, správy samotného novinára sa už niekoľkokrát potvrdili. Ako jeden z prvých informoval o dohode s Gündoğanom či o nízkej odstupnej klauzule Bernarda Silvu po predĺžení zmluvy, čo neskôr potvrdili aj dôveryhodné médiá. Na druhej strane vlani v lete tvrdil, že Barcelona sa dohodla s Neymarom a že v súvislosti s jeho príchodom vládne optimizmus.

zdroj: el chiriguito
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2024-02-27 14:27:40
Neeee , dpc dufam ze ne, jedine ze by zmenil styl hry, ako hrali minule
2024-02-27 15:23:25
Nezostane. On keď niečo povie tak si za svojim slovom stojí. A on dobre vie ako to v tomto klube chodí. Ako náhle príde prehra, zbytočná strata bodov zabudne sa na nejaké vyhraté zápasy predtým