"Nebudeme hádzať uterák do ringu, liga je stále v hre," táto dôrazná veta, ktorú na nedávnej tlačovej konferencii vyslovil Xavi Hernández, jasne odráža náladu v barcelonskej šatni, kde napriek tomu, že si uvedomujú vážne problémy spojené s touto výzvou, úspech v tejto súťaži stále nevylučujú.

Ako zistil Javi Miguel z madridského denníka AS, prioritným cieľom tímu je pred El Clásicom v 32. ligovom kole stiahnuť na Real Madrid aspoň o dva body. Program nie je k Blaugranas práve láskavý: tím čakajú dva veľmi náročné zápasy vonku proti Athletic Club a Atléticu a o niečo ľahší proti Cádizu, ako aj domáce zápasy proti Mallorce a Las Palmas.  Real Madrid má v ďalšom období teoreticky len jeden komplikovaný zápas vonku proti Valencii, ale doma ho čakajú aj Athletic Club a Celta Vigo a na výjazde Osasuna a Mallorca. Hovoríme teda o tímoch, ktoré by mohli Realu spôsobiť problémy.

Javi Miguel tvrdí, že v Barcelone chcú počas najbližšieho víkendu získať víťazstvo na San Mamés a dúfajú v remízu alebo prehru Realu Madrid na Mestalle. To by opäť otvorilo boj o titul v La Lige. V šatni sa robili výpočty a ak sa  podarí dosiahnuť El Clásico so stratou šiestich alebo menej bodov, nikto nič nevylučuje. Samozrejme, Barcelona musí na Bernabéu vyhrať, ale Xavi pripomína, že počas jeho pôsobenia na lavičke sa to už dvakrát podarilo: 4:0 v La Lige 2021/22 a 1:0 v Kráľovskom pohári 2022/23.

Ak sa Kataláncom podarí vyhrať na Bernabéu, zostáva odohrať ešte 6 zápasov a Ancelottiho tím bude mať len trojbodový náskok: scenár, ktorý by otvoril nespočetné množstvo scenárov a možností.

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-02-27 20:03:58
Bude veľmi zaujímavé sledovať ako sa to bude ďalej vyvíjať.Ak by sme vyhrali v El Clásicu resp. možno v Atleticu tak by nabrali sebavedomie a mohli by sme ešte vyhrať.
2024-02-28 06:31:44
Dostanú náter a budú spokojný