Ako sa Barcelona blíži ku koncu sezóny, blíži sa čoraz viac aj odchod Xaviho, ktorý minulý mesiac oznámil svoju  rezignáciu. Katalánci starostlivo vyhodnocujú niekoľko trénerov, ktorí by mohli Xaviho nahradiť a priniesť do klubu obdobie trvalých úspechov.

Katalánsky denník Sport informuje, že  vstúpila Barcelona do záverečnej fázy procesu výberu nového trénera. A podľa správy sú Hansi Flick, Roberto De Zerbi, Julian Nagelsmann a Thomas Tuchel poslednými štyrmi menami, ktoré sa dostali do užšieho výberu klubu.

Hansi Flick

Bývalý tréner Bayernu Mníchov a nemeckej reprezentácie bol jedným z hlavných favoritov na prevzatie trénerskej stoličky, pričom jeho úspechy v Bayerne Mníchov z neho robia vhodného kandidáta. Hoci Flick v Nemecku nesplnil očakávania, vo svojej prvej sezóne v Bayerne priviedol Bavorov k šiestim trofejam v priebehu jedného roka. Jedným z aspektov, ktoré posilňujú jeho argumenty, je to, že mimoriadne túži prevziať opraty v Barcelone a údajne verí, že je ideálnym mužom na prevzatie vedenia.

Roberto De Zerbi

Manažér Brighton & Hove Albion bol vyhlásený za revolucionára v spôsobe, akým Seagulls hrajú futbal, s odborným okom na výchovu mladých talentov. Vďaka svojej vynikajúcej práci v Anglicku bol De Zerbi vysoko na zozname želaní Barcelony, ktorá chce nahradiť Xaviho. Barcelona však nie je ochotná zaplatiť manažérovu odstupnú klauzulu v hodnote 15 miliónov eur, zatiaľ čo Bayern Mníchov sa tiež zameral na manažéra, keďže sa má na konci ročníka rozlúčiť s Tuchelom.

Thomas Tuchel

Tuchel je jedným z dvoch víťazov Ligy majstrov na zozname, o ktorého sa zaujímala Barcelona, najmä vzhľadom na to, že v lete bude voľným trenérom. Bayern Mníchov a Tuchel dospeli k priateľskému rozhodnutiu, že ich cesty sa rozídu, čo vyvolalo možnosť, že 50-ročný tréner prevezme Blaugranas. Bývalý manažér Chelsea je totiž údajne veľkým fanúšikom barcelonskej akadémie La Masia, ako aj povestnej identity klubu.

Julian Nagelsmann

Hoci Nagelsmann, súčasný tréner nemeckej reprezentácie, prežíva so svojím tímom ťažké obdobie, vďaka svojim predchádzajúcim podnikom je považovaný za elitného trénera. Najmladšiemu trénerovi na zozname končí zmluva s Die Mannschaft po tohtoročnom EURO. Jeho vymenovanie v Barcelone je však nepravdepodobné, pretože EURO2024 sa skončí v polovici júla a Nagelsmann dovtedy nebude môcť prevziať Barcelonu, čo sa považuje za prekážku. Okrem toho sa v predchádzajúcich správach tvrdilo, že Barcelona by si oveľa radšej vybrala niekoho, kto má viac skúseností s vedením elitných klubov.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-02-28 10:19:32
Ahojte, OFFTOPIC. Ale pytal som sa uz pod dalsim prispevkom, no teraz to skusim este rozvit.
Rusime doma Magio kedze realne ho pouzivame iba na to ze ja pozeram zapasy Barcy. A chcel by som to nahradit nejakou online streamovacou platformou, pokojne platenou, kde nepotrebujem ziadne ine programy, nech je to kludne co najlacnejsie, ale nech si viem pozriet zapasy Barcy. Mate nejake tipy?
Pripadne mate niekto skusenosti s takymi streaming providermi ako su 24hsport.tv ?
Vdaka za tipy
2024-02-28 12:43:19
Hansi jasná první volba. Julian druhá, ale to je utopie. De zerbi třetí. A o čtvré se ani bavit nebudeme, ten ať jsi de trénovat k saudům, a muže si dát bitvu s Gerrardem. A jako sportovního ředitele Rangnicka, a byla by to naprostá špica. Ale to se asi nestane :)