Príchod saudskoarabských peňazí výrazne narušil európsky futbal. Za posledný rok a pol sa do Saudskej Arábie vydalo množstvo kvalitných futbalistov, ktorých lákajú lukratívnejšie zmluvy. Hoci väčšina odchádzajúcich hráčov mala už po tridsiatke, je znepokojujúci trend, že európske hviezdy sa sťahujú na Blízky východ aj vo svojich najlepších rokoch.

Barcelona je jedným z mála klubov, ktoré sa doteraz bránili odchodu hráčov do Saudskej Arábie. S blížiacim sa letom však Kataláncom hrozí, že prídu o viacerých hviezdnych hráčov.

Raphinha - cieľ saudských klubov v lete

Podľa Mundo Deportivo je jedným z hráčov, ktorým hrozí sťahovanie do Saudskej Arábie, Raphinha. Saudské kluby mali záujem o podpis barcelonského útočníka už minulé leto a je viac ako pravdepodobné, že sa počas leta opätovne pokúsia zlákať ho do svojej ligy.

Denník naznačuje, že Barcelona v nadchádzajúcej sezóne počíta so službami Raphinhu. Pochopila by však, ak by chcel útočník odísť vzhľadom na prítomnosť Lamineho Yamala. Barça si je vedomá, že Raphinha kedysi odmietol ponuku zo Saudskej Arábie vo výške 20 miliónov eur ročne. Či tieto ponuky v lete opäť odrazí, sa ešte len uvidí.

Lewandowski a Ter Stegen sú tiež v hľadáčiku

Ďalšími dvoma hráčmi Barcelony, na ktorých sa toto leto zamerala Saudská Arábia, sú Robert Lewandowski a Marc-André ter Stegen. Ter Stegen sa nedávno objavil v správach po "lukratívnej" ponuke zo Saudskej Arábie. Zatiaľ nie je isté, či Nemec bude chcieť prestúpiť. Má však zmluvu do roku 2028 a je jedným z najdôležitejších hráčov v zostave Barcelony. Veľa môže závisieť od nového trénera.

Pokiaľ ide o Lewandowskeho, ten je už na sklonku svojej kariéry a nebude prekvapením, ak sa rozhodne prestúpiť do Saudskej Arábie. Mundo Deportivo však naznačuje, že hráč je v Barcelone spokojný a ani on, ani jeho manželka nemajú mimoriadny záujem opustiť toto mesto. Barça zo svojej strany chce, aby Lewandowski zostal v klube ešte aspoň rok a bol mentorom mladého Vitora Roqueho. Všetko bude nakoniec závisieť od hráčovho želania.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-02-28 15:51:45
Pokud by dali nějakou zajímavou finanční nabídku, tak u Lewandwoskeho bych se nebránil. Ale myslím opravdu zajímavou, ne třeba 5-10 miliónu. Už tak, že s náma tehdy tak vyj*bali co se týče Kessieho.