Novinár José Álvarez včera v El Chiringuito spochybnil skutočnosť, že Xaviho rozhodnutie odísť je už definitívne, a naznačil, že ešte môže dôjsť k zmene názoru. Na druhej strane Ivan San Antonio dnes píše, že Joan Laporta mal dokonca požiadať trénera, aby zostal v klube aj vzhľadom na problémy s hľadaním nástupcu.

Novinár katalánskeho denníka Sport zdôrazňuje, že Barcelona už hľadá nového trénera, ale zároveň sú v klube aj ľudia, ktorí sa Xaviho nevzdávajú. Prezident má s bývalým záložníkom skvelý vzťah a podľa San Antonia mu neformálne, ale zároveň úprimne a rozhodne povedal o oprávnenosti plnenia jeho zmluvy, ktorá platí do júna 2025. Laporta tak vraj urobil pri viacerých príležitostiach, pričom viceprezident Rafa Yuste sa Xavimu osobne vyjadril, že by bolo vhodné, aby tréner pokračoval v projekte.

Na základe toho San Antonio tvrdí, že Xavi by mal v prípade zmeny rozhodnutia otvorenú cestu zostať v Barcelone, pričom by mal podporu prezidenta a viceprezidenta. Aj keď nie všetci v klube majú takýto názor. Novinár dodáva, že Laporta a Yuste sú spokojní s prácou, ktorú tréner odviedol, a s jeho schopnosťou stmeliť tím, čo vedia z prvej ruky od hráčov, ktorí sú trénerovi úplne oddaní. Xavi okrem toho akceptuje finančné ťažkosti, ktoré brzdia športový projekt.

San Antonio považuje tento posledný aspekt za veľmi dôležitý, keďže niektorí tréneri na vrchole zoznamu cieľov odmietli možnosť príchodu do klubu. Problémom sú požiadavky na trofeje a zároveň, keď sa kandidáti pýtajú na možnosť posilniť mužstvo, situácia sa ukazuje ako veľmi zložitá.

Victor Navarro z rádia Cadena COPE poukazuje na to, že veľmi blízko k Xavimu má Alejandro Echevarria, ktorého novinár kvalifikuje ako jedného z troch ľudí vo vedení klubu, spolu s Laportom a Yustom. Táto záhadná postava je šedou eminenciou Barcelony, bývalým švagrom a poradcom prezidenta. Echevarria sa zúčastňoval na viacerých stretnutiach týkajúcich sa plánovania kádra a iných rozhodnutí Blaugranas, hoci oficiálne v klube nezastáva žiadnu funkciu. Médiá už skôr informovali, že stál za zblížením medzi Laportom a Xavim pred tým, ako bol bývalý stredopoliar najatý ako tréner.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

6 komentáre
buggo7 Premium
2024-02-28 14:20:19
Pokud je to pravda, tak si chce podle mě počkat na Kloppa
2024-02-28 14:30:13
Podľa mňa nezostane ani keď ho bude presviedčať neviem ako. Xavi si za slovom stojí a je dosť tvrdohlavý navyše. A ak nebude mať skutočne silné presvedčenie, že by to pomohlo klubu ktorý miluje tak si myslím, že nepôjde sám proti svojim slovám