Ako informoval Joaquim Piera z katalánskeho denníka Sport, Barcelona zbiera informácie o ďalšom veľkom talente argentínskeho futbalu Francovi Mastantuonovi. 16-ročný mladík sa nedávno stal v tejto juhoamerickej krajine obrovským objavom.

Piera vysvetľuje, že objav tohto mladíka je futbalovou novinkou 2024 v Argentíne, ktorá si hráča zamilovala. Ukázal sa už na Majstrovstvách sveta do 17 rokov koncom minulého roka, kde odohral 6 zápasov, hoci všetky z lavičky. Treba pripomenúť, že Barcelona sa zaujímala aj o jeho spoluhráča Claudia Echeverriu, ktorý napokon skončil v Manchestri City. Neskôr dostal Mastantuono od nového trénera River Martína Demichelisa šancu ukázať sa počas predsezónnej prípravy.

16-ročný mladík využil zranenia a nedostatok posíl v tíme a od začiatku súťaže zatiaľ nastúpil vo všetkých zápasoch prvého tímu. 5-krát nastúpil z lavičky, ale 3-krát hral od prvej minúty. Podľa Piera sa za ten čas Mastantuono stal tretím najmladším debutantom v histórii River Plate, pred hráčmi ako Javier Saviola a Pablo Aimar. Navyše, v superklasiku proti Boce ešte nikdy nenastúpil hráč mladší ako on. Mladíkovi sa dokonca podarilo streliť gól v pohárovom stretnutí.

Piera opisuje, že Mastantuono je ľavonohý ofenzívny stredopoliar alebo krídelník. Je výborný s loptou na kopačkách, je kreatívny, dokáže strieľať góly a má dobré mentálne nastavenie, ktoré mu pomáha zvládať tlak. Úspešné vystúpenie práve v súboji River - Boca je toho dôkazom. 16-ročný mladík má aj dobré fyzické predpoklady - už teraz meria 180 cm.

Novinár denníka Sport upozorňuje, že Mastantuona nesleduje len Barcelona. Správy o ňom zbierajú aj ďalšie európske veľkokluby. Argentínčan má však s River Plate zmluvu do decembra 2025. Piera uvádza, že Mastantuonova odstupná klauzula je 30 miliónov eur, ale 10 dní pred koncom každého prestupového obdobia sa zvyšuje na 35 miliónov eur.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2024-02-28 15:03:17
Ja neviem , ale taka GIRONA ziadne extra mena ani talenty, neviem odkial tych hraciv nabrali, odrazu mne neznamy nejaky Rus Dovbyk, kde sa vzal tu sa vzal a sup tam jeden z bombarderov la ligy. Tretinova hodnota hracov ziadne extra mena a hraju ako zladeny orchester. Stale len citame ako Barca sladuje talenty, furt nieco sleduje. Co tak zacat sa zaujimat o hracov menej znamych ci uplne neznamych no s potencialom a z nich urobit hviezdy. Myslim, ze ti budu ochotni dusu nechat na ihrisku za taku prilezitost. Je to len moj nazor mozno nieje ani spravny, ale vyprofiloval sa z toho co tu furt citam dokolecka...
2024-02-28 16:44:14
Naco niekoho sledovat ked nie su nato financie radsej dat sancu naším mladikom z rezervy