Ako informoval kanál Gerarda Romera Jijantes FC, Barcelona má namiesto spoločnosti Nike nečakanú možnosť, pokiaľ ide o uzavretie zmluvy s technickým sponzorom klubu. Barça sa totiž môže spojiť so spoločnosťou Hummel.

Podľa týchto správ by sa dánska spoločnosť nemeckého pôvodu dohodla s Barcelonou na výrobe vlastnej značky. Podľa Jijantes FC sa Hummel stal pre Blaugranas plánom B na sezónu 2024/2025, ak by rokovania s Nike stroskotali, a to až do dohody s Pumou od sezóny 2025/2026. Treba však pripomenúť, že vzťahy s druhým menovaným subjektom sa nedávno zhoršili. Rokovania so spoločnosťou Nike stále prebiehajú a očakáva sa, že to bude sporný bod - Puma sa domnieva, že je zneužitá na zvýšenie ceny.

Médiá poukazujú na to, že Hummel už oblieka kluby La Ligy ako Betis a Las Palmas, ako aj tímy z nižších súťažných úrovní - Sabadell a Málagu. Dáni sú tiež sponzormi Evertonu a Southamptonu, ako aj škandinávskej reprezentácie.

Sport však naďalej tvrdí, že operácia medzi Barcelonou a Pumou by mohla byť najvýznamnejšou dohodou v histórii s hodnotou 200 miliónov eur ročne, čo je v súlade s očakávaniami Kataláncov. Podľa denníka by sa s bonusmi mohla suma vyšplhať až na 300 miliónov.

zdroj: jijantes sport.es
foto: twitter

Diskusia

6 komentáre
2024-02-28 14:07:04
hummel, to mne p0ser karliku
2024-02-28 14:21:22
Som za zrušenie zmluvy s NIKE, keďže oni isto také peniaze ako Puma neponúknu. Ak si poistíme s Pumou jej súčasnú ponuku zmluvou o budúcej zmluve, tak nevidím problém. Žiadny Hummel poprosím.