Dnes sa objavili správy, podľa ktorých Barcelona požiadala trénera Xaviho Hernandeza, aby v klube pokračoval aj po skončení prebiehajúcej sezóny.

44-ročný tréner minulý mesiac oznámil, že po skončení aktuálnej sezóny Barçu opustí, pretože podľa neho tím potrebuje zmenu. Zatiaľ čo tréner trvá na tom, že nechce pokračovať po skončení sezóny, začiatkom tohto týždňa sa objavili správy, že by bol otvorený zmene názoru. A dnes sa objavili informácie, že prezident Barcelony Joan Laporta neformálne oslovil klubovú legendu, aby pokračovala.

Deco o tom, či Xavi môže zostať

Počas rozhovoru pre Catalunya Radio bola otázka o možnosti Xaviho pokračovania položená športovému riaditeľovi Barcelony Decovi. Bývalý portugalský záložník odpovedal, že táto možnosť v tejto chvíli nie je na stole, ale ak sa v blízkej budúcnosti objaví, bude sa o nej diskutovať: "Ak sa niečo zmení, nebudem hovoriť, že o tom nemôžeme uvažovať. Nemáme proti nemu nič. Nie je to rozhodnutie, ktoré by prijal klub alebo športové vedenie. Momentálne takáto možnosť neexistuje. Ak sa tak stane, budeme o tom diskutovať," povedal.

Len pred chvíľou však čerstvé správy naznačovali, že Xavi nemá v úmysle zmeniť názor a zostať v klube aj po skončení tejto sezóny. Na otázku o hľadaní náhrady za Xaviho, kde sa spájajú mená ako Thomas Tuchel, Julian Nagelsmann, Hansi Flick a Roberto De Zerbi, Deco uviedol, že rozhodnutie ešte nepadlo: "Nehovoríme o budúcnosti (trénera), neurobili sme žiadne rozhodnutie, je ešte skoro," poznamenal.

zdroj: Catalunya Radio
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-02-29 05:11:03
Je ešte skoro ? Iba blbci by to mechavali na poslednú chvíľu podľa mňa natom už pracujúlen nechcú vynášat a ak nepracuju tak si blbci :-D