Ako to už býva, ďalší víťazný zápas Barcelony opäť vyvolal v médiách pochybnosti o Xaviho budúcnosti. Hoci sa niektorí novinári domnievajú, že vedenie klubu sa pokúsi presvedčiť trénera, aby zostal, Javi Miguel z madridského denníka AS tvrdí, že trénerovo rozhodnutie je na 99,9% konečné.

Katalánski novinári sú celkom jednotní v tom, že Barça sa pokúsi Xaviho udržať, pričom viceprezident Rafa Yuste to dokonca otvorene priznal. Luis Miguelsanz z katalánskeho denníka Sport po zápase s PSG uviedol, že v klube vládne optimizmus, keďže Xavi sa zdá byť v tíme spokojný a atmosféra okolo mužstva je oveľa lepšia. Dnes Fernando Polo z Mundo Deportivo potvrdzuje všeobecný príbeh tohto denníka, že tréner chce záruky konkrétnych posíl, ak má prehodnotiť svoje rozhodnutie.

Javi Miguel však uvádza, že pre Joana Laportu bude veľmi ťažké presvedčiť Xaviho, pretože jeho rozhodnutie je na 99,99% konečné. Bez ohľadu na to, čo sa stane a čo trénerovi sľúbi. Otázne je, do akej miery má Miguel ešte "prístup" do Xaviho okolia, keďže sa objavili správy o žalobe, ktorú na novinára podal tréner. Samotný novinár poprel, že by sa tak stalo, ale jeho dôveryhodnosť, pokiaľ ide o informácie týkajúce sa trénera, v posledných mesiacoch výrazne klesla.

Aj samotný Xavi však počas tlačovej konferencie priznal, že svoje rozhodnutie nezmenil, ale popravde bolo ťažké očakávať, že v tejto fáze sezóny povie niečo iné, keď, ako sám priznáva: "zatiaľ sa nič nedosiahlo". Najmä preto, že podľa neho samotné oznámenie jeho rozhodnutia odísť odbúralo tlak na tím, znížilo kritiku a umožnilo zmeniť dynamiku okolo tímu, čo následne prispelo k lepším výsledkom.

zdroj: as.com sport.es mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
Marian Premium
2024-04-12 16:19:00
Xavi je zrelý na diplom z psychológie. Ak to naplánoval a takto sa obrátila dynamika tímu. Ale nezbaví sa podozrenia, že keďže to oznámil po domácej nakladačke 3:5 s Villarrealom , že už bol zúfalý a nevidel východisko.
2024-04-12 23:08:15
Pokiaľ Xavi zostane v klube, tak na prvej tlačovke budúcej sezóny by mal oznámiť, že po skončení sezóny v klube končí.