Albert Masnou z katalánskeho denníka Sport informuje, že Barcelona už prestala hľadať nového trénera, pretože chce, aby Xavi Hernández zostal v klube. Ak ale súčasný tréner prvého tímu odíde, klub má náhradu v tíme rezervy.

Novinár píše, že tento týždeň je veľmi dôležitý z pohľadu smerovania Barcelony na ihrisku aj v šatni, keďže výsledky stretnutí proti PSG a Realu Madrid môžu určiť najbližšie smerovanie klubu. K dnešnému dňu platí, že Xavi je naďalej rozhodnutý odísť po skončení sezóny. Tréner však predložil niekoľko podmienok, ako napríklad posilnenie tímu o významné posily, ako sú Martin Zubimendi alebo Joshua Kimmich.

K dnešnému dňu je v hre množstvo faktorov, takže klub sa pred prijatím definitívneho rozhodnutia musí sústrediť na naliehavé záležitosti. Očakáva sa, že do konca týždňa bude jasno. 

Pôvodné možnosti už nie sú na stole

Klub už vraj začal zužovať svoje možnosti. Kedysi perspektívna nemecká cesta stratila v priebehu uplynulých týždňov na dynamike, pričom vzhľadom na dostupnosť zostáva v hre už len Hansi Flick. Pokrok v prípade Roberta De Zerbiho bol napriek počiatočným rokovaniam s Decom obmedzený. Jeho platná zmluva a vysoká odstupná klauzula predstavujú prekážky, ktoré bránia akémukoľvek významnému pokroku v rokovaniach. Preto existuje množstvo dôvodov, prečo je pre Barçu čoraz zložitejšie nájsť nového trénera. Po prvé, nechce sa jej hľadať niekoho nového široko-ďaleko. Potom je tu neistota, či ten, kto bude zvolený, do Barçy dobre zapadne.

Čaká nás veľké rozhodnutie

Barcelona musí urobiť dôležité rozhodnutie. Ak chce Xavi zostať, klub mu to umožní. Má to však háčik: musí verejne oznámiť, že chce zostať, rovnako ako predtým oznámil, že odchádza. Prezident klubu Joan Laporta je tejto myšlienke dosť naklonený a ak Xavi bude súhlasiť, prezident povie na jeho zotrvanie áno.

Ak by to však s Xavim nevyšlo alebo by chcel stále odísť, klub má v hlave inú možnosť: Rafa Márquez. Bývalý mexický obranca hrával za Barçu, teraz trénuje rezervný tím a zatiaľ odviedol dobrú prácu, keď ho v minulej sezóne doviedol do play-off a v tejto sezóne má šancu postúpiť do Segunda División.

Klub si myslí, že Márquez by mohol byť dobrou voľbou, pretože dobre pozná mladších hráčov, je zvyknutý na klubové zvyky a rozumie si s prezidentom a ostatnými zodpovednými. Takže aj keď možno majú v hlave iné mená, Márquez sa zdá byť solídnou voľbou, ak Xavi nezostane.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

10 komentáre
2024-04-15 11:34:33
Tak to by byla dobrá tragédie. Pokuď Xavi odejde tak musí přijít Top kvalita a né někdo kdo nikdy jako trenér nic nedokázal
2024-04-15 11:36:05
Nech Xaviho nahradí jeho brat a je po probléme :D