Návrat Ousmane Dembélého do Barçy patrí medzi zaujímavosti dvojzápasu katalánskeho klubu s PSG. Minulosť vzťahov medzi oboma stranami je evidentná a ťažko predpokladať, že krídelník môže byť na Montjuïc prijatý pozitívne, pretože sa už do Barcelony nevracia ako márnotratný syn, ale skôr bude vnímaný ako niekto, kto prešiel na stranu "nepriateľa", ktorý sa predtým k Blaugranas správal inštrumentálne a neúctivo. A to sa fanúšikom veľmi nepáči.

Ako však uvádza Ivan San Antonio z katalánskeho denníka Sport, samotný Dembélé necíti voči Barcelone žiadnu zášť, hoci niektorí si takýto záver mohli urobiť po oslave gólu, ktorý Francúz strelil v prvom súboji v Parku princov. Treba uznať, že medzi klubom a hráčom bolo počas jeho pôsobenia na Camp Nou určité napätie, ktoré zrejme z pohľadu 26-ročného hráča mohlo vyvolať jeho nevôľu. Dembélé bol istý čas vylúčený z tímu po tom, čo odmietol podpísať novú zmluvu alebo súhlasiť s prestupom do iného klubu, na čo verejne reagoval. Navyše, spory nevyvolávali len rokovania o zmluve, ale aj hráčovo neprofesionálne správanie, ktoré často viedlo k tomu, že fanúšikovia a tlač boli voči nemu negatívni. Podľa novinára Dembélé necítil podporu ani zo strany vedenia klubu.

San Antonio uvádza, že pri príležitosti stretnutia v Parku princov sa 26-ročný hráč normálne rozprával s bývalými spoluhráčmi a pozdravil Xaviho. Podľa neho má Dembélé na svoje pôsobenie v Barcelone vo svojom okolí vždy príjemné spomienky a jedným z dôvodov jeho rozhodnutia ukončiť toto dobrodružstvo boli zlé vzťahy s vedením klubu. San Antonio tiež naznačuje, že odchod krídelníka mohli podnietiť zmeny v športovom riaditeľstve, keďže keď prišlo na rokovania o predĺžení zmluvy, Deco prevzal vedenie bez toho, aby urobil jediné gesto a stretol sa s Dembélého agentom, a bol v Turecku, aby sa pokúsil získať Ardu Gülera.

Samotný Xavi tiež oficiálne priznáva, že voči svojmu bývalému zverencovi necíti nič zlé, hoci zároveň dodal, že sa cíti zle kvôli jeho odchodu. Tréner však mal plné právo cítiť sa zradený, keďže Dembélé mu nič nepovedal o svojej túžbe odísť, čo sa napokon stalo v polovici prípravy na sezónu. A dá sa predpokladať, že všetko bolo naplánované oveľa skôr, vzhľadom na vloženie príslušnej odstupnej klauzuly s vysokou províziou pre hráča. Možno Xavi niekde vo vnútri cíti sklamanie zo správania 26-ročného hráča, aj keď o tom verejne nehovorí, vzhľadom na to, koľko do krídelníka investoval a ako často ho bránil.

Negatívny obraz

Odhliadnuc od samotného odchodu, Dembélé si už medzi fanúšikmi Barcelony vyslúžil negatívnu povesť. Počas svojho pôsobenia v klube sa totiž postaral o rôzne kontroverzie, či už sa týkali jeho nedostatočnej profesionality, zdravotného stavu, vyrovnaných výkonov alebo napätia v súvislosti s finančnými otázkami a pokračovaním spolupráce. Francúz si počas svojho pôsobenia na Camp Nou znepriatelil mnoho ľudí. Preto by mal byť napriek sporom s vedením klubu stále vďačný Barcelone za toľko rokov nepretržitých príležitostí. A za negatívnu atmosféru okolo jeho osoby musí mať zášť hlavne voči sebe.

Teraz sa Dembélé vracia do Barcelony nie ako márnotratný syn, akým bol v lete 2022, keď sa po vypršaní zmluvy nedohodol so žiadnym klubom, a tak sa vrátil k Blaugranas, ale skôr ako niekto, kto sa ku klubu správal inštrumentálne alebo niekedy až neúctivo. A takéto veci sa fanúšikom nepáčia. Dembélému to dali jasne najavo krátko po jeho príchode do Katalánska a dá sa predpokladať, že to isté bude platiť aj počas zápasu na Montjuïc.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

2 komentáre
2024-04-16 14:49:01
Hej tak isto ako zldej neciti zast k okradnutemu 😂😂😂
2024-04-16 16:58:08
Ja odpadnem z toho nadpisu........ Ten chlapec je charakterovo zavadovy clovek, silne akcentuje na osobny prospech, nevyrovnany a dusevne zaostaly jedinec.....