Luis Enrique na tlačovej konferencii po vyradení Barcelony priznal, že Paris Saint-Germain by vyhral zápas, aj keby Ronald Araujo nedostal červenú kartu. Tréner tiež povedal, že sa s Barcelonou už nikdy nestretne.

"Začali sme výborne. V 12. minúte Lamine predviedol efektnú akciu a Barça strelila prvý gól. Potom bol Araújo vylúčený z ihriska. Odohrali sme kompletný zápas od začiatku do konca. Naši hráči sú na toto víťazstvo hrdí."

"Červená karta? Zvyčajne ju neodsudzujem. Nevidel som to. Snažím sa protestovať málo alebo vôbec. Dnes naše mužstvo urobilo krok k zrelosti. Budeme hrať proti Dortmundu, s ktorým sme sa už stretli v skupinovej fáze. Nehovorím o rozhodcoch. Už 12 rokov sa snažím akceptovať každé rozhodnutie a sústrediť sa na to, čo môžem ovplyvniť."

"Bolo pre mňa ťažké hrať proti Barçe. Snažil som sa kontrolovať svoje emócie. V prvom zápase sme si nezaslúžili prehrať, ale prehrali sme, nezaslúžili sme si inkasovať v 12. minúte, ale dostali sme gól. Hráči potom dostali zápas tam, kde sme chceli. Je zrejmé, že červená karta hrá dôležitú úlohu. Výsledok je spravodlivý."

"Chytili sme Barçu v najlepšom momente sezóny. Tento tím som sledoval väčšinu sezóny. V prvom zápase hrala Barça s dlhými loptami a počínala si veľmi dobre. Myslím si, že aj bez červenej karty by sme vyhrali tento zápas. Bolo pre mňa veľmi ťažké hrať proti Barçe, dúfam, že sa to už nikdy nestane. Dúfam, že Xavi bude Barçu trénovať ešte veľa rokov, ale ja nie som ten, kto o tom rozhoduje."

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

6 komentáre
2024-04-17 11:10:18
Určitě Luisíku určitě. Možná kdyby jste hráli 4x90 minut, však kromě rádoby tlaku jste měli hovno a prohrávali o gol.. On moc dobře ví že by nepostoupili.
2024-04-17 11:10:24
Bačov úd by ste. Ak si je taký istý, tak to nezaváňa, že to bolo trocha ovplyvnené? Bežne tieto veci neriešim, ale všetky sporné veci išli v prospech PSG + drobné fauly, opakovane netrestané šľapáky na našich.