Barcelona prehrala s PSG, takže teórie o tom, že Xavi zostane v klube, sa môžu stať bezpredmetnými. Kto teda povedie Blaugranas v nasledujúcich sezónach?

Včerajší zápas bol pre Xaviho ťažkou rozlúčkou s Ligou majstrov. Najmä preto, že v La Lige bude ťažké dohnať náskok Realu Madrid, takže Európa bola pre neho príležitosťou bojovať o trofeje bez toho, aby sa spoliehal na zakopnutia ostatných. Začalo sa to dobre. Barça mala situáciu pod kontrolou, keďže mala výhodu z Paríža a potom strelila gól na Montjuïc. Potom však prišiel kľúčový moment konfrontácie - červená karta Ronalda Arauja. Tréner sa po tomto incidente, ktorý považoval za nespravodlivý, nedokázal upokojiť a dal to najavo počas zápasu, čo spôsobilo, že ho za jeho protesty vylúčili na tribúnu. Rázny bol aj v pozápasových vyhláseniach.

Barcelona si pod vedením Xaviho v posledných týždňoch zlepšovala hodnotenie a vedenie klubu oznámilo, že chce trénera presvedčiť, aby zmenil názor. Zdalo sa, že prípadný úspech v Lige majstrov (napr. postup do finále) by mohol ospravedlniť zotrvanie trénera. Aj keď on sám prisľúbil, že svoje rozhodnutie nezmení (čo iné by povedal...?).

Po prehre s PSG sa to však zdá nepravdepodobné a Joan Laporta nebude mať v rukách žiadny argument, ktorým by verejnosť presvedčil, aby schválila ďalší rok Xaviho na čele Blaugranas. Aj kvôli trénerovmu imidžu vo včerajšom zápase - jeho príliš nervóznej reakcii a neschopnosti zachovať pokoj. To bolo vnímané jednoznačne negatívne, ako faktor, ktorý by mohol ešte viac destabilizovať tím. Podobne bolo kritizované aj Xaviho rozhodnutie stiahnuť Lamineho Yamala z ihriska.

Katalánsky denník Mundo Deportivo uvádza, že prezident sa po stretnutí rozprával s tímom a nemal žiadne výčitky, bol chápavý. Ťažko však predpokladať, že odveta na Montjuïc posilní možnosť zotrvania Xaviho na trénerskej stoličke. Pravdepodobne to bude práve naopak a aj samotný tréner môže mať všetkého tlaku definitívne plné zuby, čo by potvrdzovalo jeho nervózne správanie.

Kto je teda v tejto chvíli favoritom na nahradenie Xaviho? Nedávne správy katalánskeho denníka Sport poukazovali na Rafu Márqueza. Madridský denník AS to potvrdzuje a dodáva, že Xavi je už minulosťou. Madridský denník tiež píše, že v prípade prehry by sa už po Clásicu mohli veci urýchliť. Momentálne sa zdá, že Márquezov rating sa zvýšil, najmä preto, že Barça čelí finančným problémom v súvislosti s angažovaním uznávaného odborníka. Novinári momentálne mlčia o inej ako internej možnosti zo strany klubu. Ferran Correas z denníka Sport tvrdí, že ak si to Xavi nerozmyslí, Márquez bude jasnou voľbou.

zdroj: sport.es mundodeportivo.es as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

8 komentáre
2024-04-17 13:41:08
Ach Xavi, nemozes takto vybuchnut … pomohlo to timu ked si neovladol emocie ? V tomto bude musiet este dozriet ako trener, prajem mu nech nazbiera cenné skusenosti a vrati sa vyrovnanejsi . Dakujeme za vsetko
2024-04-17 13:44:12
Hans Flick hezky na plác!!!!!!!!