Barcelona, ktorá myslí na budúcnosť svojho športového projektu, musí hľadať dobrú voľbu na pozíciu defenzívneho záložníka. V tejto súvislosti médiá informujú, že klub rokuje o predĺžení zmluvy s jedným z odchovancov.

Spomínaným hráčom je Marc Bernal, ktorého zmluva platí ešte dva roky. Problémom však je, že podľa Gabriela Sansa z katalánskeho denníka Mundo Deportivo je odstupná klauzula tohto záložníka len 6 miliónov eur. To nie je veľká suma vzhľadom na to, že sa o neho zaujímajú kluby z Premier League, Bundesligy a Serie A. Novinár katalánskeho denníka uvádza, že Barça ponúka Bernalovi predĺženie zmluvy o ďalší rok s tým, že v kontrakte bude opcia na predĺženie spolupráce o ďalšie 2 roky.

Sans a Fabrizio Romano sa zhodujú v tom, že Bernal momentálne uvažuje len o zotrvaní v Barcelone a ponuky, ktoré mu boli predložené, ho nepresvedčili. 16-ročný mladík ešte neabsolvoval svoj debut za prvý tím, ale Xavi ho pozýva na niektoré tréningy. Vysoký stredopoliar (191 cm) možno vidí, že na jeho poste je v Blaugranas voľné miesto, a považuje to za šancu preraziť v budúcnosti.

zdroj: mundodeportivo.es fabrizioromano
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.