Dani Olmo je jedným z futbalistov na prestupovom zozname Barcelony. Včera sa Deco stretol s okolím hráča RB Lipsko, aby analyzoval jeho možný prestup. O služby 25-ročného hráča sa okrem iných zaujíma aj Manchester City.

Španielsky reprezentant má s Lipskom platný kontrakt do roku 2027 a jeho odstupná klauzula je 60 miliónov eur. Katalánsky denník Mundo Deportivo už pred niekoľkými mesiacmi informoval, že Olmo chce opustiť nemecký celok, do ktorého prišiel v roku 2020 z Dynama Záhreb za 29 miliónov eur. Dani Olmo opustil akadémiu Barçy ako 16-ročný a jeho kariéra sa rozbehla práve v Chorvátsku.

Barcelona na neho nikdy nezabudla. Klub si vysoko cení jeho zručnosti, intenzitu, hru v pokutovom území súpera, nábehy z druhej línie a prirodzenú DNA Barçy. V tejto sezóne strelil v 22 zápasoch za Lipsko 8 gólov a zaznamenal 5 asistencií. Podľa Mundo Deportivo sa o Španiela okrem Manchestru City a Barcelony zaujímajú aj kluby ako Atlético Madrid, Arsenal a Chelsea. Dani Olmo vyniká svojou všestrannosťou. Môže hrať na ktoromkoľvek krídle, ale veľmi dobre sa javí aj v strede poľa.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
Oli5 Premium
2024-04-18 11:55:47
Pravý důvod, proč se setkal s Miquelem, otcem Daniho, je ten, že Miquel je sportovní ředitel agentury, která má pod sebou Fayeho.

Chtějí vylepšit podmínky Fayeho, protože hrozí mnoho nabídek a Barça ho chce udržet.