Pripravili sme si pre vás niečo nezvyčajné - čitatelia forcabarca.sk budú mať možnosť zapojiť sa do hlasovania a zvoliť tak najlepšiu základnú jedenástku FC Barcelona v 21. storočí. Máte sa na čo tešiť a samozrejme - všetci sme zvedaví na konečnú TOP XI a samozrejme trénera.

Cieľom tohto projektu je umožniť fanúšikom FC Barcelona v našom regióne, teda na Slovensku a v Českej republike, aby sa mohli zapojiť do hlasovania a postupe týždeň čo týždeň, post po poste, formovať najlepšiu základnú jedenástku FC Barcelona v tomto tisícročí. Prečo sa pozrieme bližšie len na posledných 24 rokov? Odpoveď je jednoduchá, nakoľko väčšina fanúšikov si pamätá obdobie väčšinou od Ronaldinha a predovšetkým Guardiolovej Barcelony.

Zostavu bude tvoriť 11 hráčov v rozostavení typickom pre Blaugranas, teda 4-3-3. Každý týždeň v sobotu sa objaví nové hlasovanie týkajúce sa nového postu v zostave a takisto vyhodnotenie predchádzajúceho hlasovania. Na záver budeme vyberať aj trénera pre danú TOP XI. My vo ForcaBarca.sk sa pokúsime na každý post predom vybrať ponuku tých najlepších hráčov za dané obdobie a z týchto hráčov vďaka vašim hlasom vzíde ten najlepší hráč pre danú pozíciu. Máte sa na čo tešiť...

Celý projekt sme odštartovali hlasovaním o najlepšieho brankára. Víťazom sa s prehľadom stal Marc-André ter StegenDani Alves je najlepším pravým bekom. Najlepším pravým stopérom sa podľa predpokladov stal Gerard Piqué, a k nemu ste ako parťáka vybrali samozrejme Carlesa Puyola. Ľavým bekom do najlepšej zostavy bude Jordi Alba. Najlepším pravým záložníkom sa stal Xavi Hernández a najlepším pivotom samozrejme Sergio Busquets. Stred poľa uzatvoril Andrés Iniesta, za ktorého hlasovalo až 99% z 144 hlasujúcich.

MAtS
Alves - Piqué - Puyol - Alba
Xavi - Busquets - Iniesta
? - ? - ?

V priebehu nasledujúcich dní budeme vyberať najlepšieho pravého krídelníka FC Barcelona v tomto storočí. Aj tomto prípade je favorit absolútne jasný :). Vyberať si môžete z pätice futbalistov v ponuke. Kto je teda najlepší? Hlasujte!

Hlasovať môžete do soboty, 27. apríla do 12:00.

 

Diskusia

15 komentáre
2024-04-20 12:17:25
Ak bude mať Dembelé 1 hlas tak to bude od Nalima
8JK8 Premium
2024-04-20 12:25:54
Asi Leo či?🤔