Situácia Vitora Roqueho nie je taká, aká sa očakávala po jeho príchode do Barçy. Po nedávnych vyhláseniach jeho agenta, že útočník by mal mať v tíme väčšiu úlohu, sa objavuje čoraz viac špekulácií a informácií o možnom letnom odchode Brazílčana. Katalánsky denník Mundo Deportivo s odvolaním sa na portál HITC píše, že by mohlo dôjsť k výmene na linke Barcelona - Manchester United. Mason Greenwood, ktorý je momentálne na hosťovaní v Getafe, by prišiel do Katalánska ako náhrada za Roqueho.

Novinár Amir Mir z portálu HITC tvrdí, že Barça by ponúkla Manchestru United výmenu s účasťou Vitora Roqueho. Angličania by naopak uprednostnili priamy predaj. Brazílčanov agent Andre Cury ubezpečil, že hosťovanie neprichádza do úvahy. Ak by jeho klient opustil Barçu, bolo by to len na definitívny prestup a anglický klub by mohol byť dobrou voľbou. Manchester United si medzitým uplatnil opciu na predĺženie zmluvy s Masonom Greenwoodom do roku 2026, aby za neho získal vyššiu sumu.

Greenwood odohral vo farbách Getafe dobrú sezónu. Vo všetkých súťažiach strelil 10 gólov a zaznamenal 6 asistencií a prezident klubu by bol rád, keby zostal v Španielsku: "Je to rozhodnutie pre neho, jeho rodičov a klub, myslím si, že by u nás mohol zostať ešte jednu sezónu. Musíme počkať do konca júna. Fanúšikovia a tréner sú s ním veľmi spokojní. Myslím si, že by u nás mohol zostať ešte rok, alebo aspoň do januára. Je to veľmi dobrý futbalista," povedal Angel Torres pre program rádia Marca.

Minulý týždeň prezident Getafe Angel Torres potvrdil, že sa ho na Angličana pýtal sám Joan Laporta. Napriek tomu vedenie Barcelony nevidí Greenwooda ako prestupový cieľ, čo potvrdil aj dobre informovaný a spoľahlivý Fabrizio Romano v príspevku na Twitteri.

zdroj: mundodeportivo.es HITC
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2024-05-13 11:23:21
Mes que un club a Greenwood UF UF :-D
2024-05-13 11:34:10
Novináři jen spekulují někteří. Mají o čem psát.