Podľa informácií Fichajes Barcelona stanovila Frenkiemu de Jongovi cenovku vo výške 80 miliónov eur, čím naznačila, že je pripravená prijať ponuky za 26-ročného stredopoliara.

Tento krok prichádza uprostred finančných problémov Barcelony, ktoré ju nútia zvážiť odchod vysoko zarábajúcich hráčov, medzi ktorými je De Jong potenciálnym kandidátom na predaj počas nadchádzajúceho letného prestupového obdobia. Napriek tomu, že De Jong vyjadril túžbu pokračovať v spolupráci s Barcelonou, vyhliadka na zmenu prostredia je veľká, najmä vzhľadom na rastúci záujem rôznych klubov Premier League na čele s Arsenalom. Barcelona využila túto príležitosť a pevne stanovila cenu ako východiskový bod pre rokovania o odchode veľmi talentovaného stredopoliara.

Portál tvrdí, že pre Arsenal by sa získanie De Jonga mohlo ukázať ako kľúčové v jeho pokračujúcom úsilí o prestavbu. Keďže sa Arsenal aktívne snaží posilniť svoj stred poľa, snaha o získanie záložníka Blaugranas podčiarkuje odhodlanie dodať svojmu tímu kvalitu a skúsenosti. Zatiaľ čo Barcelona zostáva nerozhodná, pokiaľ ide o De Jongovu budúcnosť, jej otvorenosť zvažovať ponuky predstavuje príležitosť pre Arsenal a ďalších záujemcov, ktorí sledujú tohto záložníka.

De Jong nechce predĺžiť zmluvu s Barcelonou

De Jongova situácia v Barcelone je pomerne zložitá, najmä vzhľadom minuloročné snahy vedenia vytlačiť ho z Camp Nou. Ako už bolo uvedené, Barcelona je otvorená predĺženiu zmluvy s De Jongom, ale navrhuje zníženie jeho platu, aby zmiernila finančnú záťaž klubu.

Zdá sa však, že De Jong nie je naklonený súhlasiť s predĺžením spolupráce za týchto podmienok. Je to pochopiteľné vzhľadom na jeho nespokojnosť s pokusmi vedenia klubu zbaviť sa ho v posledných prestupových obdobiach. Keďže hráč prejavuje neochotu zaviazať sa k novej zmluve, najmä pri znížení platu, jeho budúcnosť v Barcelone by mohla byť ohrozená, čo dáva Arsenalu a ďalším záujemcom nádej.

zdroj: fichajes
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
Marian Premium
2024-05-13 14:12:12
Keby výkony aspoň zodpovedali platu, nech to para tlačí. Ale zaostáva za očakávaniami, aj keď nie je celkom márny. No som zvedavý, ako to skončí.
kluc Premium
2024-05-13 14:20:11
Zo 4 kapitánov to vyzerá ze zostane len Roberto 😅