Zverenci Xaviho Hernándeza zvíťazili nad Realom Sociedad 2:0 a vrátili sa na druhé miesto v tabuľke španielskej najvyššej futbalovej súťaže. Čo nám stretnutie na Montjuïc ukázalo?

Najlepšie: Návrat na druhé miesto

Keďže katastrofálna sezóna sa blíži ku koncu a Barcelona už nemá šancu na žiadnu trofej, stále je dôležité hľadať nejaké ciele. V tomto prípade je pre Xaviho zverencov takýmto cieľom boj o druhé miesto, ktoré je základom hry o španielsky Superpohár. Po dnešnom víťazstve majú Lewy a spol. pred Gironou náskok a všetko je v rukách Barcelony - ak sa im podarí vyhrať všetky zápasy do konca sezóny, Barça dosiahne svoj cieľ.

Najhoršie: Fraška s Vitorom Roquem

Je normálne, aby "veľmi dobre pripravený, vyspelý a psychicky silný futbalista" zaznamenal v priebehu niekoľkých mesiacov len dve vystúpenia od prvej minúty a mesiac sa ani neukázal na ihrisku? Podľa Xaviho áno. Brazílsky talent, ktorý mal v budúcnosti doplniť Roberta Lewandowskeho a zaujať jeho miesto, je na odchode z katalánskej metropoly. Klub ho chce poslať na hosťovanie, no v mediálnych špekuláciách sa objavuje aj možnosť jeho predaja. Dnes, pri jednogólovom vedení, tréner poslal na ihrisko Fermína Lópeza a Ferrana Torresa, pričom Brazílčan opäť sledoval celý zápas spoza postrannej čiary. Je veľká škoda, že Xavi nikdy Tigrinhovi nedôveroval a nedal mu šancu ukázať svoje schopnosti.

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2024-05-14 06:46:42
Takhle zž je to z nás dlouho …. Vedení koupí hráče o kterého trenér nestojí a on pak nehraje. Pokud koupíme hráče který náhodou hraje, obvykle je to na úplně jiné pozici než na kterou se kupoval. To je k zamyšlení …..
2024-05-14 10:05:44
Tigrinho snad Xavimu ojíždí starou, nebo nevím, co to má znamenat. Absolutně tomu nerozumím. Stáhnou si jej o půl roku dříve a pak hraje každá zápas 80lety Lewa a když už střídá, tak tam pošle žraloka. Nechápu