Medzi mnohými otázkami, ktorými sa zaoberá športové oddelenie FC Barcelona, sa objavila aj tá týkajúca sa brankárov. Nie je to prioritná otázka, ako napríklad nákup defenzívneho záložníka alebo krídelníka, ale vedenie ju má na zreteli.

Keďže Ter Stegen je nespochybniteľnou brankárskou jednotkou, klub chce v tichosti posúdiť, kto by mal byť náhradou za nemeckého gólmana. Iñaki Peña, ktorý mal ponuky na odchod už minulé leto, môže požiadať o prestup, aby mohol odohrať viac minút. Rezervný brankár bol v tejto sezóne v centre pozornosti kvôli Ter Stegenovmu zraneniu chrbta, kvôli ktorému musel podstúpiť operáciu a ktoré ho vyradilo z hry na tri mesiace.

Medzitým prevzal jeho povinnosti Iñaki Peña a hoci si spočiatku udržiaval vysokú úroveň, laxnosť v defenzíve si vybrala svoju daň aj na ňom. V 17 odohraných zápasoch vo všetkých súťažiach dostal Peña 32 gólov. Aj tieto čísla dávajú vedeniu a trénerskému štábu podnet na zamyslenie.

Ak by sa Iñaki Peña rozhodol odísť, Barça by zvážila podpis zmluvy s iným brankárom za výhodných podmienok, prípadne by povýšila 20-ročného Andera Astralagu na rezervného brankára prvého tímu. Baskický brankár sa po tom, čo ho Xavi v minulej sezóne povolal na dva zápasy, stal v tejto sezóne pravidelne tretím brankárom, pričom v niektorých zápasoch, keď Astralaga musel hrať v rezervnom tíme, ho striedal Američan Diego Kochen.

Otázka brankárskeho postu sa však môže trochu skomplikovať pri pohľade na nedávne správy o prestupe, ktoré spájajú Ter Stegena so Saudskou Arábiou.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-05-14 08:51:17
Klub chce v tichosti posoudit. Nu, nepovedlo se :))