Na rozdiel od minulej sezóny je hlavným bodom diskusií v sídle Barcelony získanie elitného defenzívneho záložníka.

Katalánci si uvedomujú, že absencia jedného z nich do veľkej miery viedla k ich prepadu v tejto sezóne, a v snahe napraviť to, vzbudilo záujem Barcelony niekoľko možností. Na čele zoznamu sú Martin Zubimendi a Joshua Kimmich. Táto dvojica je v Barçe vysoko cenená, ale zatiaľ sa zdá, že podpis Kimmicha je reálnejší vzhľadom na niekoľko faktorov.

Podľa katalánskeho denníka Sport Barcelona skutočne netrpezlivo očakáva definitívny verdikt týkajúci sa Kimmichovej budúcnosti. Hráč sa rozhodne do mesiaca po konzultácii s vedením Bayernu Mníchov, a ak sa rozhodne odísť, Barcelona je pripravená byť jeho prvou voľbou.

Popri osobnej inklinácii hráča k Barcelone klub prechováva silný optimizmus, pokiaľ ide o získanie Kimmicha. Vzhľadom na to, že mu čoskoro vyprší zmluva a je potrebné rokovať s Bayernom, nepredpokladá sa, že by prestupová čiastka bola veľkou prekážkou. Hoci sa zdá, že hlavným problémom je plat stredopoliara, táto prekážka sa dá prekonať uzavretím dlhodobej zmluvy, ktorá umožní obojstranne výhodnú dohodu.

Barcelona má dobré predpoklady na podpis ďalšieho defenzívneho záložníka

Príchod Guida Rodrigueza je skutočne blízko k finalizácii, pričom novinári tvrdia, že Xavi Hernandez už dal svoj súhlas. Čoskoro voľný hráč príde na základe dvojročnej zmluvy s opciou na ďalších 12 mesiacov a bude len náhradou za Oriola Romeua. Jeho podpis tak neohrozí príchod Joshuu Kimmicha, ani žiadneho iného kvalitného pivota, ktorý by sa mohol dostať do hľadáčika klubu.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-05-14 13:38:01
Potrebujeme veľa záložníkov ako Real. Úprimne tentoraz by som kašľal na to či si 6.,7. záložník niečo zahrá. Už tak nemôžeme premýšľať, keď máme v tíme skoro stále zraneného Pedriho, nevieme ako na tom bude Gavi, či ho to tiež nepoznačí ako Pedriho a potom stále nejaké zranenia počas sezóny u ostatných. Radšej mať záložníkov viac a viete ich šupnúť aj do útoku aj do obrany. Možno aj hra na 4 záložníkov nie je zlá voľba v budúcej sezóne. Guido a Kimmich budú mať na starosti DMko a Gundo snáď aj s FDJ budú môcť hrať konečne vyššie.