Keď Barcelona minulé leto podpísala zmluvu s Vitorom Roque z Athletico Paranaense v hodnote 61 miliónov eur (vrátane bonusov), okolo jeho blížiaceho sa príchodu bolo veľa nadšenia. Mladík však na Camp Nou vydrží zrejme len 6 mesiacov.

Keď 19-ročný hráč v zime skutočne prišiel do Barcelony, fanúšikovia prirodzene očakávali od Roqueho veľké veci. Jeho pôsobenie v klube sa však vôbec nevyvíja podľa plánov. Brazílsky talent sa takmer vôbec nedostal do tímu pod vedením trénera Xaviho Hernandeza, ktorý neustále prehliadal útočníka v prospech iných, ako sú Marc Guiu a Ferran Torres. Preto sa v poslednom čase čoraz častejšie hovorí o jeho odchode, ale jeho agent Andre Cury zostáva neoblomný - buď Brazílčan zostane v Barcelone, alebo odíde na trvalý prestup.

Javi Miguel z madridského denníka AS v každom prípade uvádza, že ak by v lete prišla ponuka v hodnote 40-45 miliónov eur, Barcelona by zvážila predaj Vitora Roqueho. Je úplne jasné, že Xavi s Roquem nepočíta, čo je vidieť na tom, že mladého útočníka takmer vôbec neposlal do hry, aj keď tím potreboval góly. Denník AS uvádza, že faktom je, že správy, ktoré tréneri poskytli športovej oddeleniu, nenechávajú nikoho na pochybách, že Roque nie je hráčom pre Barcelonu a že jeho profil nie je ideálny na to, aby sa uchádzal o miesto v ofenzívnej formácii Blaugranas.

Ak by teda prišla dobrá ponuka presahujúca 40 miliónov eur, Barcelona by sa už nebránila predaju. O záujem nie je núdza. Ako sme už dnes informovali, o Roqueho sa zaujíma Inter Miláno, ktorý by v lete rád posilnil svoj útok. Okrem toho sa o Brazílčana zaujíma aj FC Porto, ktoré údajne rokuje o jeho kúpe, pričom sa objavili správy o možnej výmene hráčov za Roqueho a jeho krajana Pepeho.

zdroj: as.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

10 komentáre
2024-05-14 14:39:32
dopredele a proč jej tedy kupovali, když jeho "profil není vhodný pro Barcelonu"? To jsou ti skauti a sportovní ředitel úplní dementi?
No vlastně ano, jsou. Minimálně ten sportovní ředitel a prezident.
2024-05-14 14:56:22
Podľa mňa sú v pozadí úplné iné veci a dôvody, o ktorých sa ale vôbec nepíše a my o nich ani netušíme. Neverím, že taký kolos akým je Barca by kúpila hráča, ktorého vlastne vôbec nikdy nechcela resp. nepotrebovala. Kupoval sa v čase, keď Xavi na 100% odsúhlasoval všetky odchody a príchody a nevyhodilo by sa 40m € len tak, keď by ho Xavi nechcel. Niečo sa muselo stať alebo sa malo stať a nestalo, inak si to neviem vysvetliť. Ale všade v takmer veľkom klube sú prestupy, ktoré sa ukážu ako zbytočné a nepochopiteľné.

Reálne Vitor nemal kedy v zápasoch ukázal, či kvalitu má. Tie šance ktoré dostal, podľa mňa nevyužil najlepšie (práve naopak). Xavi ho vidí na tréningoch a asi najlepšie vie, prečo ho nedáva hrávať. Ešte je možnosť že si nesadli osobnostne a ľudsky, a cez to nejde vlak ani keby to bol najlepší hráč na svete :) taký je futbal. Vitor nikdy nebol predurčený na to, aby Barcelonu spasil, to bolo len naše zbožné prianie.

Ale súhlasím, že pár plnohodnotných šancí si určite zaslúžil, ale budiš... Ak ostane, tak nech to stojí za to. Ak potenciál na hrací čas nie je, bude musieť ísť.