V lete sa hovorí o veľkom odchode z ofenzívnej formácie Barcelony, najmä vzhľadom na to, že klub plánuje angažovať nového ľavého krídelníka. Je teda jasné, že okrem mladého Lamine Yamala, sú na predaj v podstate všetci ostatní útočníci. Robert Lewandowski napriek svojim číslam v tejto sezóne tiež nie je v bezpečí.

Uprostred špekulácií o jeho odchode z klubu však poľský útočník zostáva presvedčený, že svoju budúcnosť vidí v Barcelone a jeho agent Pini Zahavi to isté sprostredkoval v nedávnom rozhovore prostredníctvom katalánskeho denníka Mundo Deportivo. Zahavi nedávno hovoril s poľským novinárom Tomaszom Wlodarczykom a trval na tom, že Barcelona nemá v úmysle predať jeho klienta už počas nadchádzajúceho prestupového leta.

Poprel tiež akékoľvek stretnutie s Joanom Laportom a Decom, na ktorom by diskutovali o Poliakovej budúcnosti: "Je to nezmysel." Agent pritom dal jasne najavo, že Katalánci jeho klienta nevyhodia ani v snahe umožniť nové podpisy, ani preto, aby sa zbavili jeho vysokého platu. "Chce hrať ešte jeden rok v Katalánsku. Podpísal zmluvu na štyri roky," povedal Zahavi. "To bude závisieť od jeho výkonov v sezóne 2024/2025 a obsahuje klauzulu, ktorá stanovuje možnosť jednostranného ukončenia zmluvy, ak Lewy neodohrá 55 % minút," dodal.

V nedávnom rozhovore pre BILD sa sám Lewandowski otvorene prihlásil k pokračovaniu svojho dobrodružstva pod Xavim: "Odchod z Barcelony pre mňa toto leto určite nie je možný, nie je to téma." Otázka okolo jeho pokračovania je však pochopiteľná aj vzhľadom na to, že sa má stať pre Barcelonu finančnou príťažou. Veď Lewandowski má v budúcej sezóne zarobiť 32 miliónov eur a v tej nasledujúcej 26 miliónov eur, čo je vzhľadom na to, že budúci rok bude mať 36 rokov, nesmierne veľa.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2024-05-14 15:18:16
Teraz lamentujú koľko zarába a koľko má rokov. To pred podpisom zmluvy nevedeli?!
2024-05-14 18:42:12
Lewa už není co to bývalo, na druhou stranu, máme reálnou náhradu? (kdyby přeci jen svolil s odchodem). Xavi úplně zazdil Victora který ho měl postupně nahradit....