Iñaki Peña pred rokom predĺžil zmluvu s Barcelonou do 30. júna 2026, ale jeho zotrvanie v klube nie je zaručené. K neistote prispieva aj dnešné stretnutie medzi Decom a brankárovým agentom. Informuje Jijantes, hoci Mundo Deportivo ponúka iné informácie.

Katalánsky denník Mundo Deportivo už včera informoval, že Peña by mohol požiadať o prestup, aby mohol častejšie hrávať. 25-ročný hráč dostal šancu pri absencii zraneného Marc-André ter Stegena a nastúpil na 17 zápasov, no po návrate Nemca je opäť len náhradníkom. Peñu už možno jednoducho nebaví byť dlhé roky na lavičke. V tejto súvislosti Carlos Monfort z Jijantes FC informuje, že Deco sa stretol s agentom druhého brankára Barcelony. Javier Garrido chce pre svojho klienta nájsť dobré riešenie a aj Barça plánuje ďalšie kroky.

Situácia na brankárskom poste Blaugranas by mohla byť zaujímavá, keďže v médiách sa hovorí aj o záujme o Ter Stegena zo saudskoarabského Al-Ittihad. Ak by však odišiel iba Peña, klub by musel nájsť náhradu. Jedným z kandidátov by bol Ander Astralaga. Podľa informácií denníka Sport si tréneri 20-ročného brankára Barçy Atlètic vysoko cenia a veria, že je pripravený na výzvy prvého tímu. Barcelona už nejaký čas pracuje aj na predĺžení Astralagovej zmluvy, ktorá vyprší o rok.

Podľa Ferrana Martíneza z denníka Mundo Deportivo Barcelona v súvislosti s budúcou sezónou počíta s Iñakim Peñom. Počas dnešného stretnutia klub brankárovmu agentovi tlmočil, že je s jeho prístupom spokojný. Peña sa v Blaugranas cíti dobre a momentálne zostáva. Postoj oboch strán by mohla zmeniť len ponuka, proti ktorej by sa nedalo namietať.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

6 komentáre
2024-05-14 20:27:28
Tak k tomu není co říct, když byl Mats zraněnej, málokdy podržel tým. Ne že by to byla hrůza, ale neumím si představit že by se Mats zase zranil a Peňa by chytal play-off LM. V porovnání s Luninem, který měl být až 3. volba realu je Peňa uplně mimo jeho úroveň. Villarreal 5 golu, Real 4 goly, Bilbao 4 goly... No doufal jsem, že Peňa odejde, co si budem :)
2024-05-14 21:43:51
Spokojná? Teda ja len dúfam, že sa tak skoro nedostane do brány lebo keď bol Marc zranený tak to bolo dosť často o nervy.