Nie je to tak dávno, čo Robert Lewandowski priznal, že by rád získal "oneskorenú" Zlatú loptu a médiá prilievajú olej do ohňa. Podľa katalánskeho denníka Sport, France Football, ktorý je zodpovedný za udeľovanie tejto ceny, vážne uvažuje o jej udelení Robertovi Lewandowskemu.

V sezóne 2020, ktorá sa nedokončila kvôli celosvetovej pandémii, bol poľský útočník hlavným favoritom na zisk najprestížnejšieho futbalového ocenenia. Jeho Bayern Mníchov vyhral Ligu majstrov a v Bundeslige bol neporaziteľný. Samotný Robert bol najlepším strelcom súťaže a zdalo sa, že medzi ním a Zlatou loptou môžu stáť len nečakané okolnosti. Čísla hovoria za všetko: 55 gólov v 47 zápasoch je senzačný výsledok.

Podľa denníka Sport v roku 2021 vyvíjal PSG tlak na France Football, aby cenu udelil Messimu. Nakoniec to bol práve Argentínčan, kto si prevzal ďalšiu Zlatú loptu, pričom Lewandowski skončil druhý. Podľa katalánskeho denníka sa vedenie magazínu veľmi obáva možného vyšetrovania a s tým spojeného poškodenia reputácie, preto zvažuje upokojenie nálady tým, že cenu za rok 2020 udelí Lewandowskemu.

Samotný Robert sa v rozhovore pre Bild vyjadril o Zlatej lopte takto: "Samozrejme, že by som chcel niekedy vyhrať Zlatú loptu. Nie že by som sa hneval alebo nostalgicky spomínal na to, že som toto ocenenie nezískal, ale myslím si, že som si ho v jednej z týchto dvoch sezón zaslúžil." Ak by France Football nakoniec udelil cenu Lewandowskemu, bolo by to prvýkrát v histórii, čo by sa menili výsledky. Zlatá lopta sa udeľuje od roku 1954 a až do roku 2020 sa nikdy nestalo, že by bol plebiscit zrušený.

Uznávaný športový novinár Fabrizio Romano sa v relácii Let's Talk Football (Hovorme o futbale) zdal byť myšlienkou ocenenia Lewyho nadšený: "Samozrejme, že si zaslúži Zlatú loptu, v tom roku strelil najviac gólov a získal najviac trofejí, bola by to skvelá správa, keby mu France Football udelil toto ocenenie. Vlastne nielen za ten rok, ale za výnimočnú kariéru, ktorá sa ešte neskončila. Dúfam, že sa tak stane a že sa im podarí napraviť to, čo bola vtedy chyba."

Na záver možno povedať, že ocenenie Lewandowskeho Zlatou loptou je veľmi nepravdepodobné a ide skôr o špekulácie, ktoré podnecujú novinári s cieľom ľahko sa zviditeľniť.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2024-05-15 07:14:48
Určite si ju zaslužil !