Program "La Posesion" katalánskeho denníka Sport priniesol ďalšie informácie o prestupoch Barcelony. Podľa týchto správ je Barça optimistická v prípade príchodu Nica Williamsa, zatiaľ čo Xavi Simons pravdepodobne v katalánskom klube neskončí.

Luis Miguelsanz tvrdí, že Barcelona je optimistická v otázke prestupu krídelníka Athletic Club, keďže táto operácia si nevyžaduje rokovania a jediné, čo je potrebné, je zaplatiť klauzulu. Novinár však samozrejme zdôrazňuje, že Barça by sa musela nielen vrátiť k pravidlu 1:1, ale musela by mať aj dostatok priestoru v mzdovom rozpočte a hotovosti na uskutočnenie operácie. Miguelsanz dodáva, že čo sa týka Williamsa a jeho agentov, všetko je na dobrej ceste, ale 21-ročný hráč sa nechystá čakať na Barcelonu do augusta, takže Katalánci musia konať rýchlo.

Na druhej strane, katalánsky denník Mundo Deportivo informoval, že Blaugranas najviac túžia po krídelníkovi Luisovi Díazovi. Bude zaujímavé sledovať, či je to skutočne tak, alebo ide len o dymovú clonu, ktorá má uľahčiť získanie Williamsa.

Podľa novinárov denníka Sport chcel do Barçy prestúpiť aj Xavi Simons, ale PSG odmieta možnosť poslať hráča do Barcelony na hosťovanie. Parížania chcú na jeho predaji zarobiť, pričom niektoré rokovania sa blížia k sume 60 miliónov eur plus bonusy. Najďalej pokročili rokovania s RB Lipsko, hoci sa zdá zvláštne, že by tento klub bol schopný vyplatiť takúto sumu. O Simonsa sa údajne zaujímali aj Arsenal a Bayern, hoci bez oficiálnej ponuky. Na druhej strane, Barcelona sa nevzdáva, ale začína tušiť, že pre ňu bude ťažké podpísať tohto 21-ročného hráča.

Futbalista RB Lipsko Castello Lukeba medzitým zverejnil fotografiu so Simonsom s charakteristickou frázou "se queda" (zostáva), ktorú kedysi použil Gerard Piqué pri fotografii s Neymarom.

Moderátor "La Posesion" David Bernabéu tvrdí, že v prípade dobrej ponuky by Barcelona zvážila predaj Ronalda Arauja, Frenkieho de Jonga a Raphinhu. Namiesto nich by do klubu mali prísť Nico Williams, Joshua Kimmich a Bernardo Silva.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

3 komentáre
2024-05-15 09:29:55
Miesto arauja/fdj/rapfu - kimmich/nico/silva
Neviem či plakať alebo smiať sa
2024-05-15 11:33:45
Bernardo silva nam asi potrebny nieje... a Arauja by som nepredaval. Ale Kimmich by bol dobra posila. Ale hlavne dufam ze sa podari Nico Williams, chalan je mlady, je za dobru sumu a odkedy odisiel neymar by sme konecne mali lave kridlo.
A kridla Williams / Yamal - to by sme konecne mali rychly, svizny utok ako za starych cias a nie platanie hracmi ktori tam nesedia.